R e k l a m a

Niepołomice. Blisko 1000 uczestników Nocy Naukowców w Obserwatorium Astronomicznym – ZDJĘCIA

-

Nawet długie kolejki nie wystraszyły uczestników Nocy Naukowców. Blisko 1000 osób odwiedziło w miniony piątek Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Eksperymenty, wykłady, seanse filmowe i obserwacje nieba – to wszystko przyciągnęło do obserwatorium dzieci, młodzież i dorosłych.

Tego samego dnia ogłoszono, że Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach i Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki w Tarnowskim Centrum Kultury będą podejmowały wspólne działania mające na celu promowanie nauki. W piątek stosowne porozumienie w niepołomickim MOA podpisali szefowie obu placówek oraz burmistrz Niepołomic Roman Ptak i prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Misją obu placówek jest rozwijanie umiejętności dzieci i młodzieży poprzez osobiste i wspólne doświadczanie przyrody. Współpraca z pewnością zaowocuje niecodziennymi i wyjątkowymi propozycjami dla wszystkich ciekawych Wszechświata oraz tego, jak korzystnie nauka wpływa na nasze codzienne życie.

– Czekamy teraz na śmiałe wspólne projekty. Dwoje może więcej – cieszy się burmistrz Roman Ptak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023