R e k l a m a

W niedzielę wernisaż wystawy Antoniny Bukowskiej-Lekkiej „Folk żyje w nas”

-

W niedzielę 8 października o godz. 15.00 w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy fotografii Antoniny Bukowskiej-Lekkiej „Folk żyje w nas”. Wystawa związana z 75-leciem Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie potrwa do 26 listopada br.

Antonina Bukowska-Lekka – z wykształcenia architekt i urbanista, z pasji fotograf ślubny. Urodzona bochnianka, szczęśliwa żona i miłośniczka podróży. W fotografii interesuje ją głównie człowiek i relacje międzyludzkie. Jej prace fotograficzne zajmują wysokie miejsca w konkursach w kraju i za granicą.


Celem wystawy jest pokazanie wspaniałego dorobku artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie, ich zaangażowania w promowanie naszego lokalnego folkloru oraz podkreślenie istotnej współpracy pokoleń w podtrzymaniu polskich tradycji. Zdjęcia zachwycają żywymi barwami, malowniczością lokalizacji i różnorodnością strojów portretowanych Siedlecan.

W tym roku zespół świętuje swoje 75-lecie działalności, co okazało się idealnym impulsem do prezentacji fotografii szerszej publiczności i zorganizowaniu wystawy przez autorkę przy współpracy z bocheńskim muzeum.

Zdjęcia powstały w 2021 roku w celu ukazania działalności zespołu i podkreślenia regionalnych walorów obszaru Nadrabia. Za przekaz merytoryczny i wybór miejsc do zdjęć odpowiada kierowniczka zespołu Ewelina Łubik-Węgrzyn, zaś za obraz artystyczny i wizję sesji odpowiada autorka wystawy, Antonina Bukowska-Lekka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024