R e k l a m a

Biblioteka. We wtorek spotkanie promujące tomik „Cebula ze szczyptą soli”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 10 października o godz. 17.30 na spotkanie ze Zbigniewem Pikułą i Henrykiem Cebulą promujące tomik „Cebula ze szczyptą soli”.

Zbigniew Pikuła od kilku lat udowadnia, że na emeryturze można rozwijać pasje z młodości. Pisze wiersze, publikuje je, a także osiąga sukcesy w konkursach ogólnopolskich. Przygodę z poezją rozpoczął jako uczeń Technikum Mechanicznego w Bochni. To wtedy zaczęły powstawać jego pierwsze wiersze: kuplety i wiersze satyryczne. Jak wielu młodocianych twórców, wraz z dorosłością zarzucił pisanie. Zajął się pracą zawodową, życiem osobistym, działalnością publiczną. Do pisania wrócił kilkanaście lat temu. Pisze wiersze, fraszki, limeryki, humoreski, wiersze dla dzieci i teksty piosenek. Jego hobby to również gra na gitarze, z akompaniamentem której śpiewa własne teksty.

Pisze, bo lubi bawić się słowem. W przeciwieństwie do wielu współczesnych twórców unika klawiatury i do pisania używa wyłącznie pióra. Jak się wydaje, nie może narzekać na brak weny, bo spod jego pióra rocznie wychodzą dziesiątki różnych form poetyckich. Jest laureatem wielu konkursów literackich. W 2020 r. wydał swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, a po nim publikował kolejne – wszystkie promowane w bocheńskiej Bibliotece. Teraz, wraz z Henrykiem Cebulą, będzie prezentować najnowsze osiągnięcia pióra umieszczone w publikacji satyrycznej „Cebula ze szczyptą soli” a zilustrowane przez Henryka Cebulę.

Henryk Cebula – ilustrator promowanego tomiku jest absolwent ASP w Krakowie. Od najmłodszych lat rysuje i maluje. Zorganizował 98 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 800 wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Swoje prace prezentował w Azji, obu Amerykach, Australii oraz wszystkich krajach Europy. Jest laureatem ponad 220 konkursów plastycznych w kraju i za granicą. Jego ilustrowany humor był prezentowany m.in. w Szpilkach, Polityce, Wprost, Karuzeli. Od 1998 roku prowadzi galerię satyry „Pirania” w Jarosławiu.

Przedsłowie do tomiku napisała dr Urszula Lewartowicz – adiunkt na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i poetka.

Biblioteka zaprasza na spotkanie pełne humoru, ale i refleksji. Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia