R e k l a m a

Północny łącznik z A4 w Brzesku: „To długo wyczekiwana inwestycja”

-

W ślad za wczorajszą informacją o przyznaniu 100 mln zł z rządowych funduszy na dokończenie budowy północnego łącznika z A4 w Brzesku (tzw. obwodnicę miejscowości Rudy-Rysie) dziś konferencję prasową na ten temat zorganizowała w terenie posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również m.in. wicemarszałkowie województwa małopolskiego (które będzie realizować inwestycję) – Łukasz Smółka i Józef Gawron.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat podejmuje działania, żeby wyrównać różnice, które istniały między dużymi aglomeracjami, a małymi miastami i miasteczkami, inwestuje, wspiera samorządy w zakresie inwestycji w infrastrukturę, w szkoły, przedszkola – ale przede wszystkim infrastrukturę drogową – stwierdziła na wstępie Józefa Szczurek-Żelazko. – Jak państwo wiecie pierwsza część tej inwestycji została wykonana już wiele, wiele lat temu, również ten trzeci odcinek, na terenie gminy Szczurowa został wykonany, brakowało tego środkowego odcinka – mówiła podkreślając, że to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

Nowa droga będzie miała ok. 6,5 km długości i będzie drugim etapem budowy połączenia węzła autostrady A4 Brzesko z DW768. Pierwszy etap o wartości ponad 37 mln zł został ukończony w 2015 roku.

Zgodnie z założeniami nowy odcinek trasy rozpocznie rondo u zbiegu istniejącej dw768 i ul. Zagrodzkiej w miejscowości Bucze (tu właśnie zorganizowano dzisiejszą konferencję prasową – zobacz mapa poniżej), a jej koniec wyznaczono na istniejącej drodze wojewódzkiej nr 768. W ramach zadania planowana jest także m.in. budowa dróg dojazdowych oraz obiektów inżynierskich na ciekach i rowach z funkcją przejść dla zwierząt. Powstaną też chodniki oraz oświetlenie drogi.

Umowę na zaprojektowanie tego odcinka podpisano rok temu. – Jest już uzyskana decyzja środowiskowa, następnie w tym roku lub w I kwartale przyszłego liczymy, że uzyskamy decyzję ZRID – relacjonował dziś wicemarszałek Łukasz Smółka. – Następnie będziemy realizować prace budowlane. Ważne jest to, i to trzeba podkreślić, że bez wsparcia rządowego, województwo małopolskie nie zrealizowałoby tej inwestycji.

– Dla nas jest ważne, że dotrzymujemy słowa. Wyróżniamy się tym, że jak powiemy, że zrealizujemy inwestycję, to ją realizujemy i właśnie dotrzymujemy słowa – dodał Ł. Smółka, a wtórował mu wicemarszałek Józef Gawron:

– Wielokrotnie przejeżdżałem przez to rondo (…) i nie mogłem się nadziwić jak można postawić znak „zakaz ruchu” i nic się nie działo w tej kwestii tyle lat. Ten znak „zakaz ruchu” to było tak jakby widoczny znak nieudolności i niesprawności tych, którzy byli przed nami, czyli Platformy Obywatelskiej i PSL. Bo oni rządzili – i w rządzie, i byli w województwie. (…) My, przez to że jesteśmy środowiskiem, które współpracuje i rozwiązuje te wszystkie problemy wspólnie, razem, doprowadziliśmy dzisiaj do tego, że ta inwestycja ma teraz realne źródło finansowania – podkreślił Józef Gawron.

Zabierający głos kolejno wzajemnie dziękowali sobie również za działania podejmowane w celu doprowadzenia do realizacji inwestycji, a na koniec spotkania ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc