R e k l a m a

Wernisaż wystawy „Folk żyje w nas” i występ zespołu Siedlecanie – ZDJĘCIA

-

W niedzielę w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni odbył się wernisaż autorskiej wystawy fotografii Antoniny Bukowskiej-Lekkiej „Folk żyje w nas”. Wcześniej na bocheńskim Rynku wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, któremu poświęcona jest ta wystawa.

Celem wystawy jest pokazanie wspaniałego dorobku artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie, ich zaangażowania w promowanie naszego lokalnego folkloru oraz podkreślenie istotnej współpracy pokoleń w podtrzymaniu polskich tradycji. Zdjęcia zachwycają żywymi barwami, malowniczością lokalizacji i różnorodnością strojów portretowanych Siedlecan.

W tym roku zespół świętuje swoje 75-lecie działalności, co okazało się idealnym impulsem do prezentacji fotografii szerszej publiczności i zorganizowaniu wystawy przez autorkę przy współpracy z bocheńskim muzeum.

Zdjęcia powstały w 2021 roku w celu ukazania działalności zespołu i podkreślenia regionalnych walorów obszaru Nadrabia. Za przekaz merytoryczny i wybór miejsc do zdjęć odpowiada kierowniczka zespołu Ewelina Łubik-Węgrzyn, zaś za obraz artystyczny i wizję sesji odpowiada autorka wystawy, Antonina Bukowska-Lekka.

Wystawa potrwa do 26 listopada br.


Antonina Bukowska-Lekka – z wykształcenia architekt i urbanista, z pasji fotograf ślubny. Urodzona bochnianka, szczęśliwa żona i miłośniczka podróży. W fotografii interesuje ją głównie człowiek i relacje międzyludzkie. Jej prace fotograficzne zajmują wysokie miejsca w konkursach w kraju i za granicą.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc