R e k l a m a

Trzy warianty w koncepcji ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach – WIZUALIZACJE

-

W czwartek w bocheńskim magistracie przedstawiono trzywariantową koncepcję ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Koncepcję na zlecenie Urzędu Miasta Bochnia wykonała Autorska Pracownia Projektowa Manecki w Krakowie wyłoniona w przetargu. Opracowanie kosztowało prawie 31 tys. zł.

Jako architekt jestem bardzo zadowolony, że państwo robicie koncepcję. Po drugie o tej koncepcji się rozmawia, o niej dyskutuje. To jest tak wieloetapowy proces projektowy, który zależy od tak wielu czynników. Na tym etapie uwzględniamy podstawowe parametry, tzn. występujemy o podstawowe warunki przyłączenia, decyzje środowiskowe. Natomiast etapów do realizacji jest jeszcze wiele, bo po koncepcji są wstępne projekty, projekty budowlane, projekty wykonawcze, projekty techniczne i na każdym z tych etapów mogą pojawiać się okoliczności, które będą nas ograniczać, więc to jeszcze daleka droga. Dlatego warto na samym początku, na etapie koncepcji o niej rozmawiać – powiedział podczas spotkania Mateusz Manecki.

W skład ośrodka sportowo–rekreacyjnego w Chodenicach wchodzić ma m.in. kompleks sportowy w tym nowy stadion z trybuną mieszczącą 250 osób i boiskami do piłki nożnej, bieżnią lekkoatletyczną na 60 metrów, kortami tenisowymi oraz kompleksem basenowym z licznymi atrakcjami wodnymi. Koncepcja obejmuje również stworzenie komfortowej przestrzeni zewnętrznej, z ciągami pieszymi, elementami małej architektury i zielenią.

Zaprezentowane warianty różnią się między sobą głównie sposobem rozmieszczenia poszczególnych elementów (wszystko można zobaczyć na załączonych do tekstu wizualizacjach).

Podczas dyskusji mieszkańcy zwracali uwagę na różne kwestie m.in. zbyt mała liczba miejsc parkingowych, zbyt małe wykorzystanie Raby (tłumaczono, że w tym miejscu obowiązuje zakaz kąpieli), czy zbyt późne rozpoczęcie tematu. Zwrócono też uwagę, że to dopiero pierwsze spotkanie poświęcone tej inwestycji. Z pewnością będą więc kolejne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc