R e k l a m a

Władysław Kosiniak-Kamysz w Tarnowie wykluczył wejście w koalicję z PiS

-

Żadne podchody, kłamstwa, czy medialne wrzutki ze strony PiS niczego nie zmienią. Partie demokratyczne nie dadzą się podzielić i poróżnić. Przed nami dobra współpraca na rzecz Polek i Polaków!” – deklaruje prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Wczoraj w Tarnowie, stolicy naszego okręgu wyborczego, podsumował kampanię dziękując wyborcom Trzeciej Drogi za ponad 3,1 mln głosów poparcia.

– To pierwsza konferencja po wyborach. Okręg tarnowski jest miejscem niezwykłym dla PSL. Stąd dostaliśmy ogromny mandat i kredyt zaufania i traktujemy to niezwykle poważnie. Okręg tarnowski i wynik Trzeciej Drogi w tym okręgu jest szczególny w historii wyborów w Polsce, bo pierwszy raz od 2005 roku inna partia niż PO albo PiS zajmuje drugie miejsce w okręgu wyborczym – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, który był „jedynką” na liście Trzeciej Drogi w naszym okręgu wyborczym.

Podczas spotkania z dziennikarzami lider ludowców odniósł się do powyborczej rzeczywistości zapewniając, że Partie demokratyczne nie dadzą się podzielić. Akcentował to zresztą już dzień wcześniej, nawet bardziej dosadnie, w mediach społecznościowych:

W Tarnowie Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że „żadne zakusy, żadne nawet najwyższe oferty skądinąd, nie będą brane pod uwagę„. – Idziemy i szliśmy do tych wyborów pod hasłem: Trzecia Droga albo trzecia kadencja PiS-u. Polacy zdecydowali, że Trzecia Droga. Trzecia Droga będzie formułować rząd, będzie stawiać swoje akcenty programowe i oczekiwania programowe, bo to jest dla nas najważniejsze.

Pytany o różnice dotyczące spraw światopoglądowych wśród przyszłych koalicjantów lider ludowców ocenił, że „różnice są między nami, mogą być różnice, różne akcenty, ale dzisiaj idea jest wspólna: odrodzenie Rzeczpospolitej„. – Wspólnym mianownikiem jest najlepszy rząd dla naszej ukochanej ojczyzny.

Dodał również: – We wspólnocie naszych rodaków są różne poglądy, różne światopoglądy. My nie jesteśmy od tego, żeby być królami sumień, czy żeby zaglądać komuś za firankę. Rząd jest od tego, żeby dać wzrost gospodarczy, zwalczyć inflację, zwiększyć pozycję Polski, zapewnić Polsce bezpieczeństwo.

Za pośrednictwem mediów Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się także z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, aby nie opóźniał wskazania kandydata na premiera.Partie demokratyczne są przygotowane i gotowe do rządzenia. Trzeba zacząć przywracać normalność, uczciwość, współpracę i dialog.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc