R e k l a m a

Bochnia. 23-latek zignorował wyrok sądu. „To przestępstwo”

-

23-latek kierujący samochodem osobowym został w czwartek zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna zbagatelizował ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz utrata prawa jazdy na okres od roku do 15 lat.

W czwartek (19 października br.) po godzinie 21 na terenie Bochni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Kierujący pojazdem mężczyzna podróżujący z dwójką pasażerów został wylegitymowany oraz poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 23-latek był trzeźwy, ale sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że w ubiegłym roku stracił swoje prawo jazdy. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty Kraków wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z powyższym wyrokiem mieszkaniec Bochni nie mógł więc kierować między innymi samochodem przez 3 lata od momentu wydania wyroku. 23-latek decyzję tę złamał, co według przepisów prawa jest przestępstwem.

Za niestosowanie się do wyroku sądu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą również liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia