R e k l a m a

Judo. Srebro i 5. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików

-

Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyli srebro i 5. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Mistrzostwa, w których bochnianie walczyli pod opieką trenera Grzegorza Maja, odbyły się w miniony weekend w Rybniku.

Srebrny medal wywalczyła bochnianka Weronika Stachera. – Weronika startowała w bardzo mocno obsadzonej kategorii (40 kg). Walki eliminacyjne wygrała w pięknym stylu i byliśmy pełni nadziei. Szkoda finału, ale trzeba zaznaczyć, że były to dla naszej młodej zawodniczki pierwsze zawody tak wysokiej rangi – mówi trener Grzegorz Maj.

W mistrzostwach startowały zawodniczki z 2009 i 2010 roku. Weronika jest młodszym rocznikiem, w związku z tym będzie miała szansę startować również w przyszłym roku w mistrzostwach młodziczek – zwraca uwagę Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Inny zawodnik MOSiR-u Norbert Alfawicki wywalczył wysokie 5. miejsce w kategorii 55 kg. – Walki eliminacyjne Norberta również były świetne. Mimo doznanej w jednej z nich kontuzji, walczył do końca o 3. miejsce – mówi trener Grzegorz Maj.

W mistrzostwach walczyły również Lena Skałuba i Oliwia Ulas.

Gratuluję zawodnikom i trenerowi! Jest to wynik ciężkiej pracy i poświęceń – mówi Sabina Bajda.

Mistrzostwa za nami, a trener Grzegorz Maj żyje już kolejnymi, nadchodzącymi zawodami: – Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników w Rybniku, ale już myślę o kolejnych zawodach: przed nami za 2 tygodnie start w Pucharze Polski Juniorów w Bytomiu.