R e k l a m a

Bochnia. Wiemy kto zaprojektuje podziemny parking przy MOSiR. Ile to będzie kosztować?

-

Bocheński magistrat poinformował, że zwycięzcą przetargu na projekt podziemnego parkingu przy ul. św. Marka jest spółka AKSJOMAT z Trzebini, która zaproponowała kwotę ok. 182 tys. zł. Tymczasem kilka dni temu radni komisji rewizyjnej, a osobno także klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa, apelowali o inne priorytety w kwestii parkingów.

Jak już informowaliśmy w drugim przetargu na projekt podziemnego parkingu przy ul. św. Marka w Bochni złożono 8 ofert. Najtańsza opiewała na prawie 180 tys. zł, a najdroższa na 369 tys. zł (pełną listę publikowaliśmy TUTAJ).

Magistrat wybrał ofertę spółki AKSJOMAT z Trzebini (182 040 zł). Tańsza była inna oferta, ale liczyło się również doświadczenie zatrudnianych osób.

Z tej decyzji urzędników raczej nie będą zadowoleni radni, którzy wyrażali swój sprzeciw dla przeznaczania środków na ten cel. Z komisji rewizyjnej wyszedł ostatnio wniosek o wstrzymanie działań związanych z budową parkingu przy ul. św. Marka.

Kilka dni później wnioskodawca – radny Jerzy Lysy – kontynuował temat podczas październikowej sesji Rady Miasta Bochnia, tym razem składając tożsamy wniosek w imieniu klubu radnych Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Damian Słonina). Na wstępie zaznaczył, że wniosek BWS został uzgodniony przed ostatnim posiedzeniem komisji rewizyjnej.

Jeżeli nawet na siłę by coś budować to będzie to absurdalnie wysoka kwota, zniszczenie obiektu sportowego na okres budowy… Słysząc co się dzieje z innymi inwestycjami najgorsze czarne scenariusze są z tym związane. Tuż obok jest działka miejska przy ZUS-ie i sugerujemy, aby tam lub na tzw. „ruskim rynku” przenieść te pieniądze, które miały tam być przeznaczone na projektowanie tego podziemnego parkingu przy Babicy – argumentował radny Jerzy Lysy.

Ponadto komisja rewizyjna przegłosowała wniosek o nieogłaszanie kolejnego przetargu na dzierżawę placu przy ZUS-ie oraz rozpoczęcie budowy parkingów wielopoziomowych na działkach przy ZUS-ie i tzw. „ruskim rynku”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia