R e k l a m a

Basen w Brzesku zamknięty na 10 miesięcy? Burmistrz uspokaja: „To nieporozumienie”

-

Kryta pływalnia w Brzesku doczeka się gruntownego remontu – samorząd ma obietnicę kilkumilionowej rządowej dotacji na potrzebne prace. Ale dobrą wiadomość nieco zepsuł nieprecyzyjny komunikat, z którego wynikało, że w związku z tym aż przez 10 miesięcy basen będzie zamknięty. Burmistrz Tomasz Latocha sprostował tę informację w rozmowie z Radiem Kraków.

O zakresie planowanego remontu piszemy TUTAJ.

– Najdalej przez 10 miesięcy mogą trwać wszystkie prace. Ale one będą etapowane. Zakładamy, że wiele prac będzie możliwych do wykonania w trakcie, kiedy ten basen będzie normalnie funkcjonował – wyjaśnił w rozmowie z reporterem Radia Kraków Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska. – Czyli kwestie związane z fasadą zewnętrzną, czy ociepleniem, odwodnieniem, czy wymiana poszycia dachowego – to są prace, które można spokojnie wykonywać w trakcie gdy ten basen będzie funkcjonował – podkreślił.

– Natomiast później, kiedy przystąpimy do prac wewnątrz budynku – wymiany niecek, wymiany całej automatyki – no to wtedy niestety ten basen będzie musiał być zamknięty. Ale będziemy to etapować i starać się tak prowadzić to zadanie inwestycyjne, aby ten obiekt możliwe najkrócej był wyłączony z użytkowania – zaznaczył ponownie gospodarz Brzeska.

Tomasz Latocha ocenił, że okres, w którym brzeski basen rzeczywiście będzie całkowicie nieczynny, to około 3-4 miesiące. – To jest realny czas, w którym z tymi pracami wewnątrz powinniśmy się uporać. Oczywiście wszystko to zależeć będzie od przetargu, od zapisów umowy – ale chcemy do tego zadania bardzo dobrze się przygotować i wierzę, że tak jak inne inwestycje dosyć sprawnie przebiegają w gminie Brzesko, tak i ta zostanie zrealizowana zgodnie ze sztuką i w możliwie najkrótszym czasie – dodał.

Terminu startu prac na razie nie sposób podać – najpierw gmina musi rozpisać przetarg. A tą procedurę uruchomi dopiero po formalnym potwierdzeniu przyznania dotacji z rządowego Polskiego Ładu. Bez tych obiecanych 7,65 mln zł nie ma mowy o remoncie.

Zobacz: Kryta pływalnia w Brzesku zostanie gruntownie przebudowana

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023