R e k l a m a

Proszówki. Rzucali kotem dla zabawy – sprawą zajmie się prokuratura

-

Na facebookowym profilu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Ratownicy Dla Ludzi” z Bochni opublikowane zostało wideo, na którym widać jak młodzi ludzie „bawią się” kotem. Według autora wpisu są to mieszkańcy gminy Bochnia. Sprawę zgłoszono do prokuratury.

Na filmie widać jak jeden z chłopaków wyrzuca kota w górę nadając mu specjalną „rotację” – drugi miał kota złapać, co się nie udało, ale zwierzę wylądowało na czterech łapach i czmychnęło w mrok. „Zabawie” towarzyszą śmiechy uczestników oraz wulgaryzmy wypowiadane przez filmującego „sztuczkę” trzeciego nastolatka.

Autor wpisu poinformował, że otrzymał nagranie od osób trzecich wraz z danymi dwóch sprawców, a trzeciego udało się zidentyfikować dzięki obserwującym profil (we wpisie podano imiona i pierwsze litery nazwisk). Mają to być dwaj bracia z Proszówek oraz mieszkaniec Baczkowa.

Na profilu GP-R napisano również: „Po odpowiedniej konsultacji postanowiliśmy niezwłocznie poinformować odpowiednie organy o zaistniałej sytuacji”.

Bocheńska policja potwierdza, że wczoraj rzeczywiście wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Od strony zgłaszających zajmuje się nią kancelaria prawna Daniela Goli z Bochni, która opublikowała na FB krótki komunikat, apelując: „Jeśli ktokolwiek ma informacje o działaniach osób, które widnieją na filmie, prosimy o kontakt. Niestety wiemy, że nie było to jednostkowe zajście”. Poinformowano również: – Razem ze Stowarzyszeniem Bochnianie Bezdomniakom złożyliśmy już stosowne zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Bochni i będziemy wykonywać prawa pokrzywdzonego zwierzęcia w postępowaniu karnym.

Kacper Dudzik z Grupy P-R z Bochni powiedział portalowi tvn24.pl, że wideo jest sprzed trzech lat, ale na światło dzienne wypłynęło dopiero teraz. – Osobiście uważam, że prawa tego kota zostały naruszone – zaznaczył i zapowiedział „walkę, aby sprawcy tego zdarzenia zostali ukarani”.

Poniżej film opublikowany w mediach społecznościowych (uwaga, wulgaryzmy!):

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc