R e k l a m a

Gmina Rzezawa. Jednostka OSP Bratucice straciła oba wozy bojowe

-

Na skutek awarii jednostka OSP Bratucice (gmina Rzezawa) straciła oba swoje pojazdy bojowe. – Z przykrością informuję, że zostaliśmy pozbawieni narzędzi umożliwiających nam podejmowanie działań ratowniczo-gaśniczych – napisał naczelnik jednostki Seweryn Korcyl w liście otwartym skierowanym w sobotę do lokalnej społeczności.

Jak wynika z wyjaśnień naczelnika, pierwszy pojazd GBA Star został wycofany z użytku 30 sierpnia z powodu usterki układu hamulcowego. – Po poinformowaniu Urzędu Gminy w Rzezawie o zaistniałej sytuacji została podjęta decyzja o sprzedaży samochodu pożarniczego – wyjaśniono w liście.

Drugi pojazd GCBA uległ awarii układu paliwowego podczas akcji gaśniczej prowadzonej dwa dni temu, 17 listopada, w Borku. On również musiał został wycofany z użytku.

– Jednocześnie muszę zaznaczyć, iż decyzją wójta, którą uzyskaliśmy 31.08.2023, na złożony wniosek z dnia 02.08.2023 o remont układu paliwowego w pojeździe GCBA Jelcz, samochody miały być eksploatowane do czasu ich sprawności technicznej – podkreślił Seweryn Korcyl.

– W związku z powyższym informuję, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratucicach nie jest w stanie wykonywać swoich zadań statutowych jak m.in. ratowanie życia i mienia ludzkiego zakończył naczelnik OSP Bratucice.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023