R e k l a m a

Rockowe echo z leśnej głębi. Bocheński zespół Big Bit Kid z albumem „Święto Lasu” – WIDEO

-


23 listopada odbędzie się premiera debiutanckiego albumu bocheńskiego zespołu Big Bit Kid o nazwie „Święto Lasu”. Nowa płyta to propozycja dla tych, którzy znudzili się dominacją muzycznych frontmanów, a na myśl o typowo-rockowej zespołowości ich serce zaczyna bić szybciej.  

„Dantejska przeprawa przez wspomnień las” – tak treść albumu określa zespół Big Bit Kid w pięciu słowach.

Krążek opisuje podróż jednostki, która rozpoczyna się wraz z rytmicznymi dźwiękami utworu „Retro” – pierwszego z singli promujących album. Następnie zespół zabiera słuchaczy na wspólną wyprawę przez „Stany” umysłu (drugi singiel), do którego teledysk przedstawia domek w tytułowym lesie, a gdzie następnie bohater płyty poznaje nowych „Przyjaciół”.

Kolejne pięć kompozycji to premierowe utwory i ciąg dalszy onirycznej podróży przez odmęty duszy (w utworze “Sen”), piekło (“Dante”), niebo (“Eden”) – aż do odzyskania świadomości (“Uciekłem”), a w końcu powrotu do dawnego, miejskiego życia (“Światła”). W tekstach nie zabrakło mrugnięć okiem do literatury i sztuki (“Michał Anioł zrobiłby z tego rzeźbę”, “Z tyłu czytała coś Eco Umberto”).

Nazwa albumu nie wzięła się znikąd – pochodzi dosłownie z lasu, gdzie powstały zarówno pomysły na muzykę i teksty, jak również w nietypowy sposób zarejestrowano część wokalnych ścieżek.

Zespół Big Bit Kid to grupa czworga przyjaciół z Bochni (Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec), którzy spotykają się przede wszystkim dla przyjemności, a “muzyka to skutek uboczny tych spotkań”.

Nad produkcją muzyczną “Święta Lasu” (realizacja nagrań, miks, produkcja) czuwał Wojciech Famielec, a za mastering albumu odpowiada Robert Szydło. Okładka płyty, która prezentuje zawartość krążka w pigułce to twórczość Pauliny Bujakowskiej Szumlańskiej.

23 listopada album pojawi się w największych serwisach streamingowych – między innymi na Spotify na profilu zespołu Big Bit Kid, oraz na Apple Music.

Wersję CD można już zakupić za pośrednictwem butikowej galerii Kopalnia Sztuki – zarówno w sklepie online, jak również bezpośrednio w dwóch placówkach:
– na krakowskim Podgórzu: ul. Legionów Józefa Piłsudskiego 23;
– na bocheńskim rynku: ul. Rynek 16.

W krakowskim oddziale Kopalni Sztuki (w czwartek, 23 listopada o godzinie 19) odbędzie się również kameralna premiera albumu, podczas której zespół wykona kilka piosenek z nowego krążka.

Informacja o zespole Big Bit Kid:

Spotykamy się z powodów muzyczno-hedonistycznych od wczesnych lat młodzieńczych i gramy w składzie Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec. Ostatnie lata to rozwój własnej twórczości, której brzmienie jest wypadkową naszych urojeń i rockowych zamiłowań.

Muzyka i teksty do naszych nowych kawałków powstawały w leśnej dziczy i odosobnieniu – w drewnianym domku, w którym wszystko się zaczęło. W nie mniej klimatycznym otoczeniu nagraliśmy płytę. Nad procesem twórczym i produkcją czuwał znany i lubiany Wojciech Famielec.

Dlaczego Big Bit Kid?

W latach 60. nazwa Rock and Roll była w Polsce zabroniona – tak narodziło się określenie Big Bit. Jesteśmy dziećmi (Kid!) muzycznych wyznawców, dla których Big Bit był czymś więcej niż gatunkiem, a my tego ducha i sentyment próbujemy wskrzesić. W czasach, kiedy showbiznesem trzęsą muzyczni frontmani, my stawiamy na zespołowość, klimat i wieczną tęsknotę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia