R e k l a m a

7 medali MOSiR Bochnia na Międzynarodowym Grand Prix w Judo Martin 2023

-

W minioną sobotę 18 listopada zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyli 7 medali na Międzynarodowym Grand Prix w Judo Martin 2023!

– Ze słowackim klubem z Martina współpracujemy od wielu lat – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia, która sprawowała opiekę trenerską podczas turnieju. – Klub ten jednak od 3 lat z powodu koronawirusa nie organizował zawodów (ostatnie odbyły się w 2019 roku). Tym bardziej ucieszyliśmy się z możliwości tegorocznego wyjazdu do naszych południowych przyjaciół.

– Poziom zawodów jak zawsze w Martinie był bardzo wysoki, w turnieju walczyło 420 judoków. W grupach młodszych U10 i U12 dziewczynki startowały razem z chłopcami i tak nasza Zuzia Wilczyńska była jedyną dziewczyną w grupie: 14 chłopców i ona jedna (!). Pierwszą walkę przegrała z późniejszym zwycięzcą tej kategorii, w pozostałych nie dała szans chłopakom. Zdecydowanie wygrała 3 walki, chociaż jej przeciwnicy przewyższali ją wzrostem i ogólnymi warunkami fizycznymi. W walce o medal nawet doprowadziła do płaczu, wcześniej bardzo dobrze spisującego się, zawodnika. Z chłopcami zmierzyła się też Alicja Rybka, która nie wywalczyła miejsca, ale bardzo dobrze sobie radziła. Jestem bardzo zadowolona z występu całej ekipy. 7 medali na 14 osób to rekord bochnian na tych zawodach. Nasi zawodnicy wyróżniali się walecznością i skutecznością. To był bardzo dobry dla nas turniej. Z taką młodzieżą to aż przyjemnie wyjeżdżać!

WYNIKI ZAWODNIKÓW MOSiR BOCHNIA
2 miejsce
Lena Skałuba

3 miejsce
Katarzyna Alfawicka,
Zuzanna Wilczyńska,
Wojciech Genibor,
Wojciech Kluz,
Samuel Stawiarz,
Marcel Wojcieszek

5 miejsce
Jan Genibor,
Marcin Gulhan,
Jagoda Ulas

7 miejsce
Błażej Zych

Walczyli również: Alicja Ryba, Karol Kmiecik, Mariusz Maj.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024