R e k l a m a

Judo: Bochnianie w srebrnej drużynie Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików Województw

-

W miniony weekend zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, pod opieką trenera Grzegorza Maja, wzięli udział w ramach reprezentacji województwa małopolskiego w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Zespół chłopców w zawodach, które odbyły się 18 listopada w Rybniku, wywalczył srebro.

Zarówno w kobietach jak i w mężczyznach do rywalizacji o zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski przystąpiło po 7 zespołów. Znakomicie spisał się skład męski Małopolski, który wywalczył srebrny medal!

Na zdjęciu tytułowym na podium trener MOSiR Bochnia Grzegorz Maj z reprezentacją Małopolski.

W składzie męskim bocheński klub reprezentował Norbert Alfawicki.

Jak pisze Małopolski Związek Judo: Nie było łatwo! W składzie chłopców brakowało dwóch zawodników w wagach co skutkowało, że już na starcie przegrywali 2:0, ale jak widać nie ma rzeczy niemożliwych. W meczu o wejście do finału z pierwszym składem województwa śląskiego doprowadzili do remisu 4:4. Przy tym układzie nastąpiło losowanie kategorii wagowej do dogrywki. Reprezentant Małopolskiego Związku Judo nie pozostawił żadnych złudzeń swojemu przeciwnikowi i wygrał ten pojedynek w imponującym stylu przed czasem. W finale nasi zawodnicy toczyli boje z pierwszym składem województwa mazowieckiego. Tym razem zabrakło trochę szczęścia, bo mogło być bardzo podobnie, jak w półfinale. Mecz zakończył się zwycięsko dla reprezentantów województwa mazowieckiego 5 – 3.

Do rywalizacji przystąpiła także drużyna damska. Skład kobiecy liczył 7 zawodniczek. Niestety dziewczyny miały mniej szczęścia niż chłopcy. W pierwszych meczach uległy z pierwszym składem województwa śląskiego, a następnie z drugim składem mazowieckiego, a naprawdę zabrakło niewiele. Szkoda bo w tym składzie wystąpiły tylko 2 aktualne medalistki MP młodziczek z 5 możliwych więc mogło wyglądać to zupełnie inaczej…

W składzie dziewcząt bocheński klub reprezentowała Oliwia Ulas.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024