R e k l a m a

Wybrano lokalizację nowego mostu na Wiśle między gminami Drwinia i Nowe Brzesko

-

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał lokalizację budowy nowego mostu na Wiśle między powiatami bocheńskim i proszowickim. Rozpisano już nawet przetarg na jego zaprojektowanie, ale postępowanie trzeba było unieważnić.

Nowy most ma powstać między Świniarami (gm. Drwinia), a Śmiłowicami (gm. Nowe Brzesko). To w tym miejscu kiedyś istniała przeprawa promowa, a trzy lata temu wojsko zbudowało tymczasowy most pontonowy, na czas remontu nieodległego, wąskiego i będącego w coraz gorszym stanie obiektu.

Rozpisany w październiku przetarg dotyczył opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji. Projekt ma obejmować budowę nowego mostu na rzece Wisła wraz z dojazdami (od skrzyżowania z DK 79 w m. Śmiłowice do istniejącego ronda na skrzyżowaniu DW 964 z DW 965 w miejscowości Grobla – Świniary). Na prace projektowe przewidywano 22 miesiące.

W miniony piątek zdecydowano jednak o unieważnieniu przetargu. ZDW zamierzał przeznaczyć na inwestycję 1,9 mln zł, tymczasem trzy oferty, które wpłynęły w postępowaniu, bardzo znacznie przekraczały tę kwotę (2,6-2,8 mln zł). Dodatkowo ogólnopolska awaria systemu teleinformatycznego, która przydarzyła się akurat w dniu, w którym upływał termin składania ofert, uniemożliwiła ich złożenie co najmniej kilku podmiotom (co firmy zgłaszały jeszcze przed upływem terminu).

W tej sytuacji postępowanie najpewniej zostanie powtórzone.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc