R e k l a m a

Sanatoryjny wyjazd podopiecznych WTZ Proszówki do Bukowiny Tatrzańskiej

-

W pierwszej połowie listopada uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Stowarzyszeniu AMICUS HOMINIS wzięli udział w turnusie sanatoryjnym w Bukowinie Tatrzańskiej. Miejscem rehabilitacji było Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Rysy”.

Wyjazd był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Fundację Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie. To już trzeci raz grupa podopiecznych wraz z opiekunami mogła zregenerować swoje zdrowie psycho-fizyczne w pełni korzystając z bogatej oferty zabiegów: hydroterapii, masaży, magnetoterapii, elektroterapii, światłoterapii i inhalacji. Każdy z kuracjuszy oprócz codziennych zajęć na basenie skorzystał z oferty 20 zabiegów.

Ośrodek „Rysy”, kiedy tylko pogoda dopisywała zorganizował wycieczki piesze po okolicy wraz z przewodnikiem. Były również wycieczki objazdowe po najciekawszych zakątkach Podhala: Zakopane (Krzeptówki, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Krupówki, skocznie), Bachledówka, Izba Regionalna i spotkanie z bacą w Murzasichlu. Wieczorami uczestnicy turnusu mogli spróbować swoich sił na parkiecie przy akompaniamencie kapeli góralskiej oraz muzyki na żywo z DJ. Na zakończenie 14-dniowego turnusu ośrodek zorganizował kolację góralską, gdzie nie zabrakło przysmaków z gór i muzyki regionalnej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, w szczególności Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie, za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii zarówno uczestników jak i pracowników WTZ – przekazali przedstawiciele WTZ Proszówki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc