R e k l a m a

Futsal Ekstraklasa. W piątek kolejny mecz BSF u siebie

-

W piątek w hali widowiskowo-sportowej w Bochni czekają nas kolejne futsalowe emocje. Po świetnym spotkaniu z Legią BSF ABJ Powiat Bochnia podejmie „czerwoną latarnię” ligi – Sośnicę Gliwice. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 19.

Sośnica Gliwice to beniaminek FOGO Futsal Ekstraklasy. W ubiegłym sezonie w I lidze zajął drugie miejsce, a o awans walczył w barażach. W nich ekipa z Gliwic pokonała w dwumeczu AZS UG Gdańsk (3:2, 6:4) i uzyskała promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Nasi piątkowi rywale czekają na premierową wygraną w Ekstraklasie. Jak dotąd w trzynastu spotkaniach przegrywali dziesięciokrotnie. Ich dorobek punktowy opiera się na trzech uzyskanych remisach – z Red Dragons Pniewy (1:1), We-Met Kamienica Królewska (2:2) i zeszłotygodniowym 2:2 z FC Reiterem Toruń. Bilans bramek drużyny – 13:51.

Najskuteczniejszymi zawodnikami są Michał Tkacz i Marcin Kiełpiński, mający na koncie po trzy gole. Innymi graczami, którym udało się trafić dla gliwickiego zespołu, są: Paweł Barański, Tomasz Szczurek (obaj po dwie bramki) oraz Konrad Podobiński i Tomasz Dura (po jednym trafieniu).

Będzie to pierwsze spotkanie bochnian i gliwiczan w Futsal Ekstraklasie, aczkolwiek nie pierwsze w historii. Obie drużyny mierzyły się ze sobą jeszcze w czasach I ligi. W sezonie 19/20 BSF zwyciężył 9:1, w następnym przegrał 1:5 i wygrał 5:2, a w kolejnym ograł Sośnicę 8:0 i 2:1.

Początek meczu o godzinie 19:00. Bilety dostępne TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024