Koszykówka. Porażka Contimax MOSiR na parkiecie lidera. 20 punktów Gabrieli Rak

-

W meczu z niepokonaną jak dotąd w rozgrywkach 1. ligi drużyną AZS Politechnika Korona Kraków, bochnianki przez długi czas prowadziły wyrównaną grę, ale ostatecznie poległy, przegrywając różnicą 6 punktów.

Zespół z Bochni dobrze wszedł w mecz i w połowie pierwszej kwarty prowadził nawet 12 oczkami. Niestety, jeszcze w tej samej części gry, cała ta przewaga została roztrwoniona. W kolejnych dwóch kwartach trwało zacięte spotkanie na styku 2-3 punktów.

Początek czwartej kwarty należał do bochnianek, ale ostatnie sześć minut lepiej zagrały gospodynie, ostatecznie zwyciężając 72:66.

Na końcowym wyniku zaważyła m.in. duża liczba strat bochnianek – miały ich aż 31, podczas gdy rywalki 15.

Mimo to w bocheńskim zespole warto odnotować występ przede wszystkim Gabrieli Rak, która rzuciła 20 pkt i to… ze 100% skutecznością! Nasza rozgrywająca trafiła 7/7 rzutów z gry oraz 6/6 osobistych.

Dobrze zagrały też Kornelia Bukowczan (16 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst) oraz Anna Krawiec (18 pkt, 9 zbiórek, 2 asysty).

AZS Politechnika Korona Kraków – Contimax MOSIR Bochnia 72-66

W kwartach: 17-16, 18-19, 12-13, 25-18

Kraków: Majda 19, Woźniak 16, Popiół 11, Wdowiuk 10, Mazur 8, Kopiec 4, Kuras 2, Wojtylas 2, Filipowska DNP, Dolenc DNP, Węglarz DNP, Koroszec DNP.

Bochnia: Rak 20, Krawiec 18, Bukowczan 16, Zając 6, Kocaj 4, Zuchora 2, Duchnowska 0, Lipińska DNP, Więcek 0, Gołas DNP.