R e k l a m a

Strażacy przypominają o obowiązku usuwania śniegu z dachów

-

W związku z ostatnimi intensywnymi opadami śniegu KP PSP w Bochni  przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów oraz usuwania z nich nawisów śnieżnych i sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela lub zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. markety, hale widowiskowo – sportowe, produkcyjne i magazynowe, które często posiadają dachy o małym nachyleniu. Takie rozwiązania konstrukcyjne powodują gromadzenie się dużej warstwy śniegu i jej dłuższe zaleganie na dachach. – W niesprzyjających warunkach pogodowych (np. opady deszczu lub deszczu ze śniegiem) pokrywa śnieżna może kilkukrotnie zwiększyć swoją masę i zagrozić konstrukcji budynku – ostrzega mł. bryg. Witold Sajak.

Właściciele lub zarządcy budynków, którzy nie wywiązują się z obowiązku odśnieżania dachów, mogą zostać ukarani mandatem. W przypadku realnego zagrożenia dla użytkowników, w trybie natychmiastowym może zostać również wprowadzony zakaz użytkowania obiektu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024