R e k l a m a

Niepołomice. Kolejna duża inwestycja Panattoni w Małopolsce

-

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozwija portfolio lokalizacji w regionie Krakowa. W Niepołomicach deweloper ruszył właśnie z budową Panattoni Park Kraków East IV, którego realizacja zostanie ukończona w maju 2024 r. Cała powierzchnia została już wynajęta przez polskiego operatora logistycznego – OMEGA Pilzno.

OMEGA Pilzno posiada znaczną bazę klientów w regionie, dlatego nowa, duża powierzchnia w Niepołomicach pozwoli usprawnić ich obsługę i zoptymalizować transport. Inwestycja powstaje przy węźle Niepołomice autostrady A4, zaledwie 8 km od Krakowa, co umożliwia sprawną obsługę klientów właśnie w stolicy Małopolski.

Niepołomice to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w regionie pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych, a wynajem całej powierzchni Panattoni Park Kraków East IV potwierdza, że dla niektórych branż może mieć znaczenie strategiczne. Małopolska potrzebuje kolejnych takich ośrodków, aby sprostać popytowi na nowoczesną powierzchnię przemysłową, dlatego planujemy następne inwestycje zarówno w Niepołomicach, jak i całym województwie komentuje Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

OMEGA Pilzno skorzysta z 18 100 m kw. W ramach realizacji deweloper dostarczy segment biurowy o łącznej powierzchni 400 m kw. Zakończenie prac planowane jest już w maju 2024 r., a w kwietniu firma uzyska wczesny dostęp do wynajętej przestrzeni.

– To już kolejny nowoczesny magazyn w naszym portfelu, który będzie oferował powierzchnię dla klientów, ale też stanie się dobrze skomunikowaną bazą transportową dla naszej floty pojazdów ciężarowych. Małopolska jest obecnie kluczowym węzłem łączącym wschód z zachodem (A4), a już niebawem – dzięki drodze S7 – będzie również bramą do północnych rejonów naszego kraju zwraca uwagę Arkadiusz Kurpiel, dyrektor handlowy w obszarze logistyki kontraktowej w OMEGA Pilzno. – Region ma zatem wielki potencjał. Dodatkowo pobliska aglomeracja krakowska zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, co też jest niezwykle ważne – dodaje.


Oprócz Panattoni Park Kraków East IV, deweloper w ostatnim czasie ruszył także z realizacją City Logistics Kraków III – jednego z największych projektów miejskich w skali kraju, który zajmie 25 000 m kw. Rok 2023 to także okres licznych finalizacji. W III kw. oddany został Panattoni Park Kraków West III w Skawinie, gdzie znajduje się nowoczesny zakład produkcyjny Technoform, wiodącego producenta elementów do szyb zespolonych. W tej samej miejscowości deweloper ukończył Panattoni Park Kraków West I o powierzchni 18 000 m kw. Deweloper sfinalizował też swoją największą inwestycję w regionie: Panattoni Park Kraków North, który objął 56 500 m kw. powierzchni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia