R e k l a m a

Dom Dziecka i PSP nr 2 z komputerami od Muszkieterów i Intermarche Bochnia

-

Fundacja Muszkieterów wraz z Jerzym Piotrowskim, właścicielem sklepu Intermarche w Bochni, przekazała sprzęt komputerowy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni oraz Domowi Dziecka w Bochni.

Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego pt. „Społeczeństwo informacyjne w Polsce – Wyniki badań statystycznych z lat 2014–2018”, w ubiegłym roku co piąte gospodarstwo domowe na wsi i w małych miastach nie posiadało komputera. Mimo widocznej poprawy sytuacji (w roku 2014 brak komputera występował w co czwartym gospodarstwie domowym), wykluczenie cyfrowe nadal jest istotnym problemem polskich wsi i małych miasteczek.

Fundacja Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zdecydowała się przekazać na cele charytatywne własny sprzęt komputerowy, który został uprzednio przygotowany i wyposażony w niezbędne oprogramowanie. Z kolei współpracująca z Grupą firma Forcom Sp. z o.o. wyposażyła komputery w monitory oraz zakupiła klawiatury i myszki komputerowe.

Zaangażowanie franczyzobiorców w przekazywanie komputerów jest dowodem na to, że ideały Grupy Muszkieterów są bliskie wszystkim jej członkom – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc