R e k l a m a

8 lat projektu LIFE. Burmistrz Bochni i ekodoradca odebrali statuetkę

-

W grudniu w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa projektu LIFE „Małopolska w zdrowej atmosferze”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Bochni Stefan Kolawiński oraz ekodoradca UM Bochnia Ewa Sulma-Pawlik, którzy z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona odebrali pamiątkową statuetkę za działania podjęte w projekcie.

Podczas gali podsumowano osiem lat działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Małopolsce. Uhonorowano gminy, instytucje oraz osoby, które odegrały kluczową rolę w realizacji strategii mającej na celu poprawę jakości powietrza w regionie.

Województwo Małopolskie od 2016 roku realizuje projekt zintegrowany LIFE, którego celem jest wdrażanie Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego. Jednym z kluczowych elementów projektu było utworzenie sieci ekodoradców, którzy pełnią niezwykle ważną rolę w budowaniu świadomości ekologicznej mieszkańców Małopolski.

Gmina Miasta Bochnia w ciągu tych ośmiu lat skutecznie realizowała projekt LIFE, wykorzystując efektywnie środki europejskie na wsparcie dla mieszkańców regionu. W ramach programu w naszym mieście powstał punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym ekodoradca promuje nowe rozwiązania dla problemów dotyczących środowiska i klimatu, pozyskuje środki z funduszy zewnętrznych na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła, pomaga mieszkańcom w wypełnianiu formalności, a przede wszystkim prowadzi liczne akcje informacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży – podsumowują urzędnicy bocheńskiego magistratu.

Urzędnicy dodają, że Gmina Miasta Bochnia realizuje również inny projekt. Mieszkańcy miasta mogą starać się o dofinansowanie do wymiany starych kotłów węglowych, czy działań termomodernizacyjnych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wszelkich informacji na ten temat udzielają ekodoradcy zatrudnieni w Urzędzie Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia