R e k l a m a

Brzesko. Beata Szydło wsparła Józefę Szczurek-Żelazko

-

Józefa Szczurek-Żelazko to posłanka bardzo skuteczna, pracowita. Możecie być państwo spokojni, jeżeli będzie was nadal reprezentować w parlamencie, bo wasze sprawy znajdą się w dobrych rękach. Przed nami wybory, które nie będą łatwe, ale też szansa, aby w najbliższych latach zrealizować bardzo dużo projektów – zapewniała była premier Beata Szydło, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w biurze poselskim Józefy Szczurek-Żelazko w Brzesku.

Podczas spotkania mówiono o projektach realizowanych przez rząd PiS, a także planach i zamierzeniach na kolejne lata. W spotkaniu brał udział także Edward Czesak, europoseł poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Zależy nam, aby Małopolska była jak najliczniej reprezentowana, aby Ziemia Tarnowska miała mocną reprezentację i aby Brzesko miało przez kolejną kadencję reprezentantkę, która będzie zabiegała o te sprawy, które są dla mieszkańców najważniejsze – przekonywała Beata Szydło.

Europosłanka zwróciła uwagę, że w mijającej kadencji udało się bardzo dużo zrobić dla Brzeska. Wspomniała o inwestycjach drogowych, m.in. obwodnicy Brzeska, która będzie jednym z etapów „Sądeczanki”, o budowie Komendy Policji, która zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Mówiła też o programach socjalnych, dzięki którym co miesiąc mieszkańcy otrzymują konkretne finansowe wsparcie, jak choćby 500+, wyprawka+, Senior +, czy Maluch +.

Było ich sporo począwszy od zachodniej obwodnicy Brzeska. Projekt tej drogi jest obecnie skierowany do realizacji. Będzie też połączenie tej drogi ze szpitalem. W Brzesku dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa został odremontowany Ratusz. Między innymi gminy Dębno, Gnojnik pozyskały sporo środków na infrastrukturę sportową, na likwidacje usuwisk – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.

Była też mowa o opiece zdrowotnej. Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że nastąpiła poprawa opieki zdrowotnej nad uczniami: – Konkretne zmiany będą widoczne już po 1 września tego roku. Chodzi o dostęp do świadczeń stomatologicznych, zwiększeniu ulegną też nakłady na profilaktykę i promocję zdrowia.

Pomagamy też seniorom, już ponad 20 mln bezpłatnych opakowań leków trafiło do osób starszych w ramach programu leki 75+. Obecnie refundowanych jest 2043 pozycje leków i stałe ten panel jest rozszerzany. Na refundacje tych leków rząd wydaje w tej chwili już ponad 700 mln zł. Finalizowany jest też projekt Ciąża+, który zakłada bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. Już został wdrożony projekt zakładający bezpłatny pobyt rodzica lub opiekuna dziecka w szpitalu. Od lipca tego roku rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pobytem przy dziecku w szpitalu – podkreślała Józefa Szczurek-Żelazko.

Jeśli chodzi o projekty lokalne to chciałabym, aby więcej inicjatyw wychodziło od samorządowców. W budżecie są przecież zapewnione środki chociażby na Mieszkanie+, żłobki, kluby seniora, czy drogi lokalne, to wymaga jednak inicjatywy samorządu, który przygotuje odpowiednie projekty – zwróciła uwagę Józefa Szczurek-Żelazko. – Jestem gotowa te projekty wspierać – dodała.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia