R e k l a m a

Bochnia. 72-latek zgubił pieniądze na leki. Na szczęście znalazł je uczciwy człowiek

-

Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni zgłosił się uczciwy znalazca pieniędzy. Właściciela gotówki ustalił policjant rewiru dzielnicowych – okazało się, że 1350 zł zgubił 72-letni mieszkaniec Bochni, który chwilę wcześniej wybrał je z bankomatu i miał przeznaczyć na zakup leków dla siebie i swojej żony.

29 grudnia do Komendy Powiatowej Policji w Bochni  zgłosił się mężczyzna, który na terenie miasta znalazł gotówkę. Mieszkaniec Bochni pozbierał porozrzucane banknoty i domyślając się, że pieniądze ktoś zgubił przekazał je mundurowym. Wraz z kwotą, która wyniosła 1350 złotych zostawił również kartkę znalezioną nieopodal banknotów. Była na niej odbita pieczątka lekarska.

Próbą odnalezienia właściciela gotówki zajął się bocheński dzielnicowy. Mimo, że nie było pewności co do tego, czy adres lekarski na znalezionym kawałku papieru miał związek ze sprawą, mundurowy rozpoczął poszukiwania od tego tropu – i okazał się on słuszny. Policjant nawiązał kontakt z lekarką, ustalając, komu mogła być wydana powyższa karta, podbita pieczątką z jej nazwiskiem.

Kiedy udało się to ustalić, mundurowy skontaktował się z 72-letnim mieszkańcem Bochni. Mężczyzna przyznał, że przez swoje roztargnienie zgubił pieniądze – jednocześnie dokładnie wskazał dzień, miejsce, ilość i nominały utraconej gotówki. Wyjaśnił też, że była przeznaczona na opłacenie rachunków oraz zakup leków dla niego i jego schorowanej żony.

Po potwierdzeniu okoliczności zgubienia pieniędzy, nie mając wątpliwości co do odnalezienia ich prawowitego właściciela, zostały mu one przekazane w niedzielę (7 stycznia). – Mężczyzna nie krył swojej wdzięczności zarówno dla mundurowego, jak i dla uczciwego znalazcy gotówki – przekazała policja w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia