R e k l a m a

Wtargnęli do domu i pobili właściciela metalową rurką. Są już w rękach policji

-

Dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania 26-letniego mieszkańca gminy Biskupice (powiat wielicki), zadając mu kilka ciosów metalową rurką. Sprawcy przez kilka dni ukrywali się przed policją, ale w końcu wraz z adwokatem stawili się w komisariacie w Gdowie. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

31 grudnia o godzinie 5:20, policjanci Komisariatu Policji w Gdowie udali się do jednej z miejscowości w gminie Biskupice, gdzie według zgłoszenia miało dojść do pobicia 26-letniego mężczyzny.

Według relacji zgłaszającej, tuż po godzinie 5:00, do miejsca zamieszkania jej chłopaka przyszło dwóch znanych jej mężczyzn, którzy siłą wtargnęli do mieszkania, a następnie jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy, natomiast drugi przy użyciu metalowej rurki kilkukrotnie uderzył jej chłopaka. Kiedy kobieta stanęła w obronie pokrzywdzonego, jeden z mężczyzn trzymając w ręku nóż, miał grozić kobiecie, że ją ,,potnie’’. Kiedy napastnicy zorientowali się, że międzyczasie kobiecie udało się powiadomić policję, uciekli.

Funkcjonariusze, znając personalia sprawców, którymi byli 25 oraz 26-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, przystąpili do ich namierzania.

Wieliccy kryminalni w kolejnych dniach kilkukrotnie sprawdzali adresy, pod którymi mogli ukrywać się sprawcy – w tym miejsca pracy, znajomych oraz miejsca zamieszkania. 5 stycznia sprawcy, zdając sobie sprawę, że dalsze ukrywanie się jest bezsensowne, a ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu, wraz z adwokatem stawili się w Komisariacie Policji w Gdowie.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, gdzie zostały przedstawione im zarzuty. 26-latek usłyszał zarzut pobicia oraz naruszenia miru domowego, natomiast 25-latek dodatkowo kierowania gróźb karalnych.  Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pobawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce wobec obu sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia