Z okazji 773. rocznicy lokacji Bochni organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału w wydarzeniu finałowym jubileuszu. Uroczystości odbędą się w niedzielę 1 marca o godz. 16.00 i obejmą barwny korowód oraz część oficjalną w Komorze Ważyn Kopalni Soli Bochnia.
Zbiórkę uczestników zaplanowano w Centrum Informacji Turystycznej. Na miejscu czekać będą kotyliony w barwach miasta, słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Następnie korowód, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Kopalni Soli Bochnia, wyruszy pod szyb Campi, skąd uczestnicy zjadą do Komory Ważyn.
W największej podziemnej komorze kopalni odbędzie się część oficjalna, po której z koncertem wystąpi Big Band Bochnia. Udział w tej części wydarzenia wymaga bezpłatnych wejściówek, które od 20 lutego będzie można odbierać w sekretariacie MDK oraz kasie Kina Regis (limit dwóch wejściówek na osobę).
Przed rozpoczęciem części oficjalnej oraz po koncercie wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni przeprowadzą kwestę na rzecz podopiecznych hospicjum domowego.
Organizatorami jubileuszu są: Miasto Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Kopalnia Soli Bochnia oraz Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera.










