R e k l a m a

Gmina Drwinia. W wyborach wójta wystartuje były żołnierz wojsk specjalnych

-

55-letni Stanisław Jaskier będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Drwinia. To emerytowany oficer czynnej rezerwy (w stopniu kapitana), który w armii służył przez 30 lat, a teraz m.in. działa w lokalnym stowarzyszeniu.

Były żołnierz, który służył w jednostkach specjalnych i spadochronowych, przedstawia się w profesjonalnie przygotowanym krótkim materiale wideo, który trafił do internetu. Podkreśla w nim m.in. wagę jaką przykłada do wzorców wojskowych i patriotycznych, z którymi zetknął się za młodu w rodzinie.

– W życiu osobistym i zawodowym wymagam od siebie i od innych. Moją myślą przewodnią jest zawołanie Cichociemnych, spadochroniarzy: „Tobie Ojczyzno” oraz słowa gen. Sosabowskiego, które wypowiedział do swoich spadochroniarzy przed wejściem do bitwy w operacji Market Garden [podczas II wojny światowej – przyp. red.]: „Spadochroniarstwo uczy nas być silnym, a tylko takich potrzebuje nasza Ojczyzna” – mówi Stanisław Jaskier.

– Od ponad 15 lat mam zaszczyt mieszkać we wsi Ispina, zostałem tutaj wraz z moją rodziną bardzo serdecznie i ciepło przyjęty. Staram się ten dług spłacać swoją działalnością społeczną będąc prezesem stowarzyszenia „Pamięć i Tożsamość. Drwinia – Wczoraj i Jutro” – dodaje Stanisław Jaskier. – Staram się swoim życiem, przykładem, postawą, działalnością w Stowarzyszeniu, służyć mieszkańcom – dodaje.

Komitet Wyborczy Drwinia – Wczoraj i Jutro został zarejestrowany w miniony piątek (pełnomocnikiem jest Mirosław Siudak).

Na terenie gminy zarejestrowanych jest także aż pięć innych komitetów:

  • obecnego wójta KWW Jana Pająka – Drwinia Jest Najważniejsza (pełnomocnikiem jest Małgorzata Pająk)
  • KWW Przyjazna Gmina (pełnomocnikiem Małgorzata Lany),
  • KWW Przyjazna i Bezpieczna Gmina Drwinia (pełnomocnikiem Wioletta Matusik)
  • KWW Solidarni z Mieszkańcami Niedar (pełnomocnikiem Jadwiga Durska)
  • KWW Katarzyna Wymazała (pełnomocnikiem Katarzyna Seruga)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc