R e k l a m a

Bochnia. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej Centrum Zdrowia Psychicznego

-

Starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak podpisali umowę z wykonawcą na opracowanie kompletnej dokumentacji modernizacji budynku byłego pogotowia z przeznaczeniem na Centrum Zdrowia Psychicznego. Będzie to nowoczesny budynek spełniający najwyższe wymagania dotyczące tego typu placówek, przy jednoczesnym zachowaniu historycznego wyglądu.

Z pięciu ofert, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego na wykonanie tego zadania, najkorzystniejszą w całości mieszczącą się w zakładanej na ten cel kwocie złożyła bocheńska firma Archi Projekt Biuro Projektowe s. c.

Wykonaliśmy kolejny krok, który przybliża nas do uruchomienia w Bochni Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu ratunkowym. Dzięki uzyskaniu dokumentacji będziemy mogli wystąpić o ośrodki zewnętrzne, które pozwolą nam rozpocząć etap przebudowy i dostosowania budynku do wymagań związanych z funkcjonowanie tego typu placówki. Jesteśmy zdeterminowani i jednomyślni, że Centrum Zdrowia Psychicznego musi powstać w możliwe najkrótszym czasie – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Dokumentacja, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny i projekt wykonawczy, powstanie do końca bieżącego roku. Projekt uwzględnia również zagospodarowanie terenu wokół budynku, wydzielenie miejsca wypoczynku i rekreacji, wymianę ogrodzenia oraz  utworzenie miejsc parkingowych.

Szacowana wartość całej inwestycji to około 17 mln zł brutto. Uzyskanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę, pozwoli złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania ze źródeł zewnętrznych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia