R e k l a m a

Brzesko. 32-latek uszkodził tablice rejestracyjne w 16 zaparkowanych pojazdach

-

Brzescy policjanci dzięki czujności mieszkańców zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia i zerwania tablic rejestracyjnych z 16 zaparkowanych pojazdów. Mężczyzna był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w nocy – policjanci otrzymali od mieszkańców Brzeska informację, że przy ulicy Legionów Piłsudskiego mężczyzna odrywa tablice rejestracyjne z zaparkowanych pojazdów.  

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny skierował we wskazane miejsce patrol – funkcjonariusze potwierdzili, że w 16 zaparkowanych samochodach brakowało tablic rejestracyjnych wraz z ramkami mocującymi tablice do karoserii. W wyniku podjętych czynności, policjanci w pobliżu miejsca zdarzenia wytypowali i wylegitymowali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu w telefonicznym zgłoszeniu. Był to 32 -letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W toku dalszych czynności policjanci odnaleźli większość tablic rejestracyjnych, które zostały przez sprawcę wyrzucone nieopodal miejsca zdarzenia. Wstępnie, łączne straty poniesione przez właścicieli samochodów zostały oszacowane na kwotę nieprzekraczającą 500 złotych.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wykroczenie umyślnego zniszczenia mienia, a za ten czyn grozi mu wysoka grzywna oraz obowiązek zapłaty zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia