R e k l a m a

Rzucał kotem dla zabawy – właśnie usłyszał wyrok sądu

-

Nastolatek spod Bochni został zidentyfikowany dzięki filmowi, który wyciekł do osób trzecich. Sprawa trafiła do prokuratury, a potem do sądu – ten właśnie wymierzył młodemu człowiekowi karę za znęcanie się nad zwierzęciem.

O sprawie było głośno w listopadzie zeszłego roku – to wtedy w internecie pojawiło się wideo (nagrane dwa lata wcześniej), na którym widać jak młodzi ludzie „bawią się” kotem: jeden z chłopaków wyrzuca kota w górę nadając mu specjalną „rotację” – drugi miał kota złapać, co się nie udało, ale zwierzę wylądowało na czterech łapach i czmychnęło w mrok. „Zabawie” towarzyszą śmiechy uczestników oraz wulgaryzmy wypowiadane przez filmującego „sztuczkę” trzeciego nastolatka.

W sprawie interweniowało stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom (zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom), o incydencie poinformowano prokuraturę. Młody człowiek, który rzucał kotem, został oskarżony o to, że „w dniu 31 października 2021 roku w miejscowości Proszówki znęcał się nad kotem nieustalonej rasy złośliwie strasząc go poprzez podrzucenie w górę w sposób powodujący kilkukrotnie bezwładne obroty i brak orientacji”.

Podczas przesłuchania na policji sprawca przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Wyrok zapadł dwa dni temu (20 czerwca) w sądzie w Bochni.

Kara to pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres dwóch lat próby, w tym czasie nastolatek będzie pod dozorem kuratora sądowego. Dodatkowo na sprawcę nałożono zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 3 lat, nawiązkę 2 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia „Bochnianie Bezdomniakom” oraz 1200 zł na rzecz tego stowarzyszenia tytułem wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika.

– Sprawa jest dowodem na to, że nawet po latach sprawcy tego typu przestępstw, nie powinni czuć się pewnie. Dzięki dobrej pracy bocheńskiej policji i prokuratury, sprawa ma zadowalający finał – podsumowuje radca prawny Daniel Gola.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc