BSF awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

-

Zespół BSF ABJ Powiat Bochnia awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując w czwartek na wyjeździe pierwszoligowy FC Siemianowice Śląskie 2:1.

Bochnianie zaczęli pechowo, bo od błędu w obronie i straty bramki w… 8 sekundzie, w pierwszej akcji meczu. Odrobili to 7 minut później – również w nietypowych okolicznościach: bramkarz Siemianowic próbował napędzić akcję drużyny prowadząc piłkę nogą aż do połowy boiska, ale następnie jego podanie do przodu nie zostało przejęte, piłkę w polu karnym złapał Kevin Kollar, który następnie wznawiając grę wykopem posłał ją przez całe boisko do pustej bramki przeciwnika, nim golkiper gospodarzy zdążył tam wrócić.

Ustalające wynik trafienie miało miejsce w 18. minucie, kiedy Minor Cabalceta wykorzystał podanie z autu od Pedro Pereiry i posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza.

FC Siemianowice Śląskie – BSF ABJ Powiat Bochnia 2:1 (2:1)