R e k l a m a

Filip Pach kandydatem BWS na burmistrza. „Nowa kadencja to mecz, który Bochnia musi wygrać” – WIDEO

-

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, radni miasta Bochni Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń i Damian Słonina, tworzący w Radzie Miasta klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa (BWS) utworzyli komitet wyborczy, który weźmie udział w najbliższych wyborach samorządowych. Komitet przedstawił dziś swojego kandydata na burmistrza – będzie to 43-letni Filip Pach.

Na wtorkowej konferencji prasowej przypomniano, że radni BWS „stanowili w tej kadencji jedyną formację, która była w opozycji do urzędującego burmistrza Stefana Kolawińskiego i wspierającej go nieformalnej koalicji radnych klubu Bochniacy dla Bochni oraz klubu PiS”.

Krytykowaliśmy niekompetencję i niefrasobliwość w wydatkowaniu publicznych pieniędzy, ale nie byliśmy totalną opozycją – podkreślał Jerzy Lysy. Dodał, że „część postulatów BWS znalazła swój dalszy ciąg”, wspominając w tym kontekście o korekcie rewitalizacji Plant, czy przygotowaniu założeń dla kompleksu oświatowego w rejonie ulic Proszowska-Wygoda.

– Jako mieszkańcy Bochni mamy dość nieprzemyślanych, źle przygotowanych i przepłacanych inwestycji, w których nie są brane pod uwagę opinie i potrzeby mieszkańców – powiedział z kolei radny Damian Słonina. – Dziurawe drogi, nierówne chodniki, brak kompletnego oświetlenia, niewystarczająca ilość miejsc parkingowych, która sukcesywnie jest ograniczana – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się mieszkańcy. Szanowni państwo, jako komitet BWS sugerujemy zmianę gospodarza na młodego, sprawnego i dynamicznego menadżera, więc rekomendujemy kandydaturę Filipa Pacha – dodał.

Jak podkreślono, Filip Pach to rodowity bochnianin, doświadczony inżynier i urzędnik, a jednocześnie znany sportowiec, do niedawna kapitan bocheńskich drużyn piłki ręcznej klubów BKS i MOSiR Bochnia.

– Uważam, podobnie jak większość mieszkańców, że w Bochni potrzebne są zmiany. Bochnia ma ogromny potencjał, ale jest on niestety zbyt często marnowany. W Bochni jest wielu wartościowych mieszkańców, niestety ich pomysły i talenty nie są wykorzystywane – wskazywał Filip Pach. – Trzeba stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju naszego miasta. Można to uczynić przez skuteczniejsze i mądre zarządzanie, a także przez odpowiednie przygotowanie i prowadzenie inwestycji.

Kandydat podkreślił też, że nie jest, ani nigdy nie był, związany z żadnym ugrupowaniem politycznym. – Zawsze stroniłem od polityki, bo uważam, że nie ma dla niej miejsca w samorządzie.

W notatce prasowej przekazanej dziennikarzom zrobiono aluzję do sportowej kariery Filipa Pacha, podkreślając, że „nowa kadencja samorządowa to życiowy mecz dla miasta, który Bochnia musi wygrać”.

Podczas konferencji skrót BWS rozwinięto jeszcze jako „Będziemy Was Słuchać” wyjaśniając, że tak trzeba, bo Bochnia to „Bardzo Ważna Sprawa”.

Organizatorzy obiecali, że szczegółowy program wyborczy komitetu i kandydata zostanie przedstawiony niebawem na stronie internetowej komitetu oraz w lokalnych mediach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia