R e k l a m a

Krzysztof Nowak z Bochni „jedynką” na liście KO do sejmiku małopolskiego

-

„Odbijemy Małopolskę!” – pod takim hasłem odbyła się w piątek w Krakowie konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Małopolskiego. W naszym okręgu nr 5 (powiaty: m. Tarnów, tarnowski, dąbrowski, bocheński i brzeski) jedynką na liście KO będzie Krzysztof Nowak z Bochni.

Spotkanie otworzyła posłanka Weronika Smarduch – szefowa sztabu regionalnego KKW Koalicja Obywatelska.

– Ważne jest uświadomienie mieszkańcom regionu, że to właśnie sejmik wojewódzki zarządza funduszami unijnymi rzędu 1,5 miliarda euro, które wydawane są na rozwój samorządów i przedsiębiorców w Małopolsce – z drugiej strony są to również ogromne środki własne, które inwestowane są w zdrowie, edukację i kulturę. Ważne jest, by osoby, które wezmą odpowiedzialność za zarządzenie regionem były do tego dobrze przygotowane. My mamy na listach prawdziwych ekspertów – zaznaczyła W. Smarduch.

Na konferencji obecny był poseł Aleksander Miszalski, szef małopolskiej PO, kandydat na prezydenta Krakowa, który stwierdził m.in.:

– Małopolska to piękny i zróżnicowany region. Mamy bogatą tradycję i kulturę, jesteśmy przedsiębiorczy. Ale mamy też wiele problemów, dusi nas smog, dusi nas też smog polityczny z Nowogrodzkiej. Jako Małopolanie często musieliśmy się wstydzić za R. Terleckiego, D. Obajtka czy byłą kurator B. Nowak. Musimy się też wstydzić za marszałka W. Kozłowskiego i jego słynnego ochroniarza w szafie – wymieniał A. Miszalski. – To jest moment, kiedy musimy dokończyć dzieło odbudowy Małopolski w samorządzie. Musimy odbić Małopolskę! Mamy ogromny potencjał, możemy być drugą Bawarią czy Katalonią, regionem bogatym z mądrym zarządzaniem środkami unijnymi – podkreślił A. Miszalski.

W okręgu nr 5 liderem listy będzie Krzysztof Nowak, obecny radny sejmiku, szef PO na Bocheńszczyźnie, który na konferencji przedstawiony został jako „jeden z najbardziej aktywnych i widocznych radnych”.

– Za nami rządy Prawa i Sprawiedliwości, które były jedną wielką karykaturą. Mówię „za nami”, bo 15 października Polacy wydali werdykt i odsunęliśmy wspólnie te nieudolne rządy. Ale przed nami duża batalia wyborcza, gdzie będziemy próbować odsunąć od władzy małopolski PiS, w małopolskim samorządzie – mówił Krzysztof Nowak

– Tutaj w naszym regionie również była kopia tego, co działo się przez 8 lat w naszym kraju. Czyli karykatura demokracji – wszyscy pamiętamy jawne odwoływanie przewodniczącego Jana Dudy, to karykatura urzędu – wszyscy pamiętamy tą słynną szafę z ochroniarzami, którzy pilnują marszałka Kozłowskiego w sekretariacie, przed jego gabinetem. To karykatura doboru ludzi na stanowiska w spółkach, ale również na stanowiska kierownicze w urzędzie – wszyscy pamiętamy byłą posłankę Paluch, która zatrudniona jest w spółce tylko dlatego, że zna się, bo jeździe przecież autobusami. To również karykatura w dystrybuowaniu środków publicznych i funduszy unijnych, kryteria polityczne, a nie kryteria obiektywne – wyliczał Krzysztof Nowak i spuentował: – Zmienimy to, szanowni państwo, 7 kwietnia.

Okręg nr 5, powiaty: m. Tarnów, tarnowski, dąbrowski, bocheński i brzeski:

  1. Krzysztof Nowak
  2. Piotr Augustyński
  3. Agnieszka Kawa
  4. Jan Ryba
  5. Dorota Hauben-Kołodziej
  6. Tomasz Wójcik
  7. Katarzyna Janiczek
  8. Agnieszka Drąg
  9. Bernard Karasiewicz

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc