R e k l a m a

GDDKiA: Na weekend przerwa w pracach na A4 w Stanisławicach

-

– Otworzyliśmy prawy pas ruchu w kierunku Tarnowa na A4 w Stanisławicach (km 450+800) między węzłami Targowisko i Bochnia. W sobotę i niedzielę będzie można korzystać z obu pasów ruchu – poinformował dziś Kacper Michna z GDDKiA. Rzecznik informuje, że utrudnienia wrócą po weekendzie.

W miniony wtorek doszło do uszkodzenia dylatacji w Stanisławicach, na jezdni autostrady A4 prowadzącej w kierunku Tarnowa (km 450+800) między węzłami Targowisko i Bochnia (okolice MOP Stanisławice). Koniecznym elementem doraźnego zabezpieczenia dylatacji jest m.in. zespawanie pękniętych elementów. – Te prace muszą być prowadzone w warunkach stabilnych, bez jakichkolwiek drgań dylatacji wywołanych przejeżdżającymi po niej samochodami. Dlatego też na czas ich prowadzenia musimy zatrzymać ruch na autostradzie – wyjaśnia Kacper Michna, rzecznik GDDKiA.

Prace prowadzono w czwartek i piątek, na weekend zostały przerwane, a oba pasy ruchu oddano do dyspozycji kierowcom.

– W poniedziałek zaczynamy kolejny etap naprawy dylatacji i ponownie zamkniemy ruch na prawym pasie w kierunku Tarnowa. Samochody na odcinku ok. 400 m pojadą tylko lewym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości 80 km/h. Przewidujemy, że prace potrwają do środy – wyjaśnia Kacper Michna.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc