Bochnia. 400 tys. zł na nową karetkę dla szpitala

-

400 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymał szpital w Bochni na zakup nowoczesnej karetki. Pojazd trafi do placówki najprawdopodobniej jesienią. Nową karetkę kupi też szpital w Brzesku.

Cieszę się, że udało się pozyskać fundusze na zakup nowej karetki. To zwiększy nie tylko bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale także poprawi komfort pracy ratowników medycznych – mówi Adam Korta starosta bocheński.

W sumie na terenie powiatu bocheńskiego stacjonuje pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego, które wykorzystują zamiennie 8 karetek. Najstarsze pojazdy są mocno wysłużone – pochodzą bowiem z 2005 roku.

Istotne jest to, że te pojazdy pokonują tysiące kilometrów w ciągu roku, także po trudnym terenie, są więc bardzo wyeksploatowane – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

ZRM są rozlokowane w czterech miejscach: przy Szpitalu Powiatowym w Bochni funkcjonują dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, są jeszcze punkty w Muchówce , Dziewinie i Trzcianie. ZRM mają do obsłużenia stutysięczny powiat bocheński. W ciągu roku karetki wyjeżdżają do pacjentów ponad siedem tysięcy razy.

Nowa karetka także m.in. w Brzesku

Pieniądze z ministerstwa z przeznaczeniem na zakup nowych karetek otrzyma jeszcze kilkanaście szpitali w Małopolsce – w tym m.in. placówka w Brzesku. Wkrótce będą ogłaszane przetargi.

– Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie – mówi posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X