R e k l a m a

🔸 Dermatolog online – dlaczego warto skorzystać z jego usług? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług dermatologa. I bynajmniej nie jest to związane z nagłym zwiększeniem się ilości chorób skóry, a większą świadomością – pacjenci wiedzą, jak ważne jest badanie pieprzyków czy leczenie trądziku pod czujnym okiem specjalisty. Zaobserwowałeś na swoim ciele podejrzane zmiany? A może zmagasz się z przewlekłym schorzeniem dermatologicznym i musisz być pod stałą opieką lekarza? Niezależnie od tego, czego dokładnie dotyczy Twój problem, na pomoc przyjdzie Ci dermatolog online. Kiedy możesz się do niego zgłosić i dlaczego w ogóle warto to zrobić? 

Czym zajmuje się dermatolog online? 

Zastanawiasz się, czym dokładnie zajmuje się dermatolog? Odpowiedź brzmi – tym samym co specjalista przyjmujący w stacjonarnej placówce. Możesz omówić z nim każdy problem natury dermatologicznej i rozwiać wątpliwości dotyczące nawyków sprzyjających lub szkodzących Twojej skórze. Gdy zajdzie taka konieczność, opracuje on dla Ciebie stosowne leczenie i plan pielęgnacji, jeśli takich potrzebujesz. Kiedy możesz skorzystać z konsultacji online? Dermatolog udzieli Ci porady m.in. w takich przypadkach jak: 

  • ból, pieczenie i swędzenie skóry, 
  • zmiany skórne, w tym te obejmujące skalp i miejsca intymne,
  • podejrzanie wyglądające pieprzyki, 
  • zmiana struktury i koloru paznokci, 
  • łupież, 
  • wypadanie włosów, 
  • trądzik, 
  • podrażnienia skóry, 
  • uczulenia, 
  • trudno gojące się rany.

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na rozmowę z dermatologiem? Wizyta online polecana jest także przy przewlekłych chorobach skóry, w których niezbędne jest utrzymanie ciągłości leczenia i poddawanie się regularnym kontrolom. To oznacza, że stanowi ona doskonałą opcję dla pacjentów borykających się z łuszczycą, egzemą, bielactwem, grzybicą czy łysieniem plackowatym. Pamiętaj, że równie dobrze możesz poruszyć z lekarzem kwestie natury estetycznej, zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się kompleksów wywołanych rozstępami, przebarwieniami czy bliznami po trądziku bądź urazach. Nie zapomnij przy okazji poprosić go o polecenie sprawdzonych kosmetyków. 

Dermatolog – konsultacja online. Jak przebiega rozmowa ze specjalistą?

Jak wygląda e-wizyta u dermatologa? Konsultacja online w dużej mierze przypomina tę odbywającą się w przychodni. To oznacza, że jej podstawowym elementem jest szczegółowy wywiad, podczas którego zostaniesz zapytany o towarzyszące Ci objawy, a także zdiagnozowane dotąd choroby i alergie. Co więcej, lekarz może poprosić Cię o listę przyjmowanych na co dzień leków oraz wyniki aktualnych badań, jeśli takowymi dysponujesz. Ponadto konieczne może okazać się przedstawienie niepokojących Cię zmian na zdjęciach lub kamerce. Jeżeli dermatolog uzna to za stosowne, zostaniesz skierowany do innej poradni i otrzymasz e-receptę na niezbędne leki – zarówno te do stosowania miejscowego, jak i wewnętrznego.

Jak umówić się na teleporadę u dermatologa online?

Planujesz umówić się na teleporadę u dermatologa online? Zatem pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić, jest znalezienie placówki medycznej oferującej taką możliwość. Pamiętaj jednak, że zarówno w publicznych, jak i prywatnych gabinetach kolejki bywają bardzo długie, dlatego nastaw się na odległe terminy. Bardzo zależy Ci na czasie i chcesz mieć to jak najszybciej za sobą? W takim razie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z usług platformy telemedycznej, takiej jak Med24, dzięki której możesz liczyć na fachową i – co bardzo istotne – ekspresową pomoc.

Jak długo trzeba czekać na rozmowę z dermatologiem online? 24h – tyle średnio trwa czas oczekiwania na e-wizytę, choć często pojawia się szansa na jej zrealizowanie nawet tego samego dnia. Jedyne, co należy zrobić, to przejść przez intuicyjny proces rejestracji, wybrać dogodny dla siebie termin i godzinę, a następnie uiścić stosowną opłatę – dużo niższą od tej obowiązującej w prywatnych placówkach. Odbądź wygodną i profesjonalną konsultację z dermatologiem online (czat/telefon/wideo) i przekonaj się na własnej skórze, jakie możliwości daje Ci telemedycyna!

Najnowsze materiały Partnerów