Gmina Rzezawa. W Łazach rusza budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego

-

Przy szkole podstawowej w Łazach powstanie wkrótce nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej. Zastąpi ono dotychczasowe boisko asfaltowe. Inwestycja będzie kosztować prawie 570 tys. zł.

Budowa nowego boiska sportowego w Łazach była jedną z obietnic Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja podczas ostatniej kampanii wyborczej. – W ostatnich latach na terenie gminy Rzezawa dokonano wielu inwestycji w infrastrukturę sportową. Na zadanie w tym zakresie do tej pory przeznaczyliśmy już ponad 8 mln zł. Na tym jednak nie poprzestajemy i dalej inwestujemy w sport poprzez tworzenie miejsc do jego uprawiania. Dzięki nowoczesnej bazie sportowej dzieci i młodzież mogą także rozwijać swoje sportowe pasje – zaznacza Mariusz Palej.

Od kiedy sprawuje on funkcję wójta, na terenie gminy Rzezawa wybudowano m.in. dwie nowoczesne sale gimnastyczne w Okulicach i Jodłówce oraz przebudowano pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Rzezawie. W dwóch ostatnich miejscowościach oraz w Borku powstały ponadto nowoczesne wielofunkcyjne obiekty sportowe. Nowe boisko w Łazach będzie zatem już czwartym obiektem tego typu zrealizowanym w ostatnich latach w gminie Rzezawa.

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Łazach będzie miało wymiary 22 x 44 m. Będzie przystosowane do gry m.in. w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Koło boiska zostaną wybudowane czterorzędowe trybuny. Będą one posiadać ponad sto miejsc dla kibiców. Na boisku zamontowane zostaną także piłkochwyty. Inwestycja zakłada ponadto remont odwodnienia obiektu. 

Umowa z wykonawcą budowy nowego boiska sportowego w Łazach została podpisana przez Wójta Mariusza Paleja 21 sierpnia w siedzibie Urzędu Gminy Rzezawa. Następnie odbyło się przekazanie placu pod inwestycję, która ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2020 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X