R e k l a m a

Magistrat apeluje do komitetów o usunięcie materiałów wyborczych z tablic urzędowych

-

Bocheński magistrat zaapelował dziś do komitetów wyborczych o usunięcie ich materiałów agitacyjnych z ogłoszeniowych tablic osiedlowych.

Nie wyrażamy zgody na umieszczanie na tablicach ogłoszeniowych będących własnością Miasta Bochnia żadnych plakatów i haseł wyborczych. Komitety wyborcze, które już umieściły swoje materiały wyborcze na tablicach osiedlowych (w tym również podporach tych tablic) zobowiązane są do natychmiastowego ich usunięcia” – zaapelowano w komunikacie.

KOMUNIKAT

Urząd Miasta Bochnia informuje, że ogłoszeniowe tablice osiedlowe w zakresie wyborów, służą do umieszczania na nich urzędowych obwieszczeń wyborczych.  

W związku z powyższym nie wyrażamy zgody na umieszczanie na tablicach ogłoszeniowych będących własnością Miasta Bochnia żadnych plakatów i haseł wyborczych. Komitety wyborcze, które już umieściły swoje materiały wyborcze na tablicach osiedlowych (w tym również podporach tych tablic) zobowiązane są do natychmiastowego ich usunięcia (podstawa prawna: art. 495 kodeksu wyborczego t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2408). 

Ponadto informujemy, że miejscem przeznaczonym na bezpłatne umieszczanie haseł i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. jest północno-zachodnia cześć płyty Rynku, w tym również stojaki, oznaczone nazwą Urzędu Miasta Bochnia.

BURMISTRZ  MIASTA (-) Stefan Kolawiński

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc