R e k l a m a

Bochnia. Marta Mrzygłód przedstawiła program wyborczy i kandydatów na radnych – WIDEO i LISTY

-

W sobotę Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Bocheńskie oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta Bochni oraz kandydatkę na burmistrza Bochni Martę Mrzygłód, która zaprezentowała główne założenia swojego programu wyborczego. Podobnie jak na niedawnej konferencji innego komitetu, tu także „zaczepiono” Marka Rudnika.

„Strategia Miasta 2020-30 to tak naprawdę program wyborczy”

Marta Mrzygłód poinformowała, że podczas opracowywania programu wyborczego wzięto pod uwagę trzy składowe.

Pierwsza wytyczna jest taka, że obiecać można wszystko, ale potem gorzej z realizacją. Chcemy wziąć pełną odpowiedzialność za swoje propozycje wyborcze, dlatego że podchodzimy do programu racjonalnie, ekonomicznie, a o tym nikt nie mówi. Bochnia ma niestety ok. 38 mln zł zadłużenia. Chcę państwu zaproponować takie podejście, żebyśmy w pierwszej kolejności polegali na sobie i budowali miasto bogate, miasto dobrobytu, oparte na działalności przedsiębiorców i turystów, żeby przez to mieszkańcy mogli godnie żyć – powiedziała Marta Mrzygłód, kandydatka na burmistrza Bochni z KW Stowarzyszenie Bocheńskie.

Druga wytyczna jest taka, że na 2024 rok już mamy zaplanowanych ponad 50 inwestycji. Miasto idzie swoim rytmem, urzędnicy pracują, więc nowy burmistrz przejmie to. Jakiś program już jest w realizacji. Trzecia wytyczna jest taka, że mamy Strategię Rozwoju Miasta Bochnia na lata 2020-2030. To jest tak naprawdę program wyborczy Bochni, którzy realizowali mieszkańcy, radni, pracownicy jednostek organizacyjnych i pomocniczych urzędu miasta – kontynuowała Marta Mrzygłód.

Następnie wymieniła w punktach główne założenia programu wyborczego:

 • 100 proc. planów zagospodarowania przestrzennego;
 • komunikacja, bezpieczeństwo drogowe, inwestycje;
 • parkingi;
 • ożywienie Rynku;
 • Bochnia jako zdrowe miasto (edukacja, budowa centrum rehabilitacji);
 • promocja i rozwój miasta z wykorzystaniem lokalnych skarbów (m.in. współpraca z kopalnią);
 • Bochnia przedsiębiorcza (troszczenie się o przedsiębiorców);
 • kadra urzędu miasta z najwyższej półki (m.in. szkolenia);
 • kultura (miejski teatr).

Szczegółowy program wyborczy KW Stowarzyszenie Bocheńskie ma zostać opublikowany m.in. na stronie internetowej Marty Mrzygłód.

Samorząd powinien być przedsiębiorczy

Kandydatka na burmistrza zapewniła, że w przypadku wygranej nie zamierza robić czystek w magistracie. – Nie będę zwalniać. To nie jest mój model zarządzania, że przychodzi nowy burmistrz i wymiata kadrę, i wstawia swoich ludzi – powiedziała Marta Mrzygłód.

Rola burmistrza jest trudna, bo z jednej strony mamy potrzeby mieszkańców, a z drugiej strony mamy potrzeby urzędu. Trzeba tak pracować i tak szukać zdrowego środka, żeby wszystkie strony i interesariusze byli zadowoleni. To jest bardzo istotna kwestia. Chciałabym, żeby samorząd był przedsiębiorczy, stawiał na przedsiębiorców, na turystów, bo wtedy dopiero mieszkańcy będą bogaci – podkreśliła Marta Mrzygłód.

Potrzeba nowej twarzy a nie zamiany stołkami

Komentarz dotyczący innych kandydatów wygłosił Stefan Weigel-Milleret, kandydat do Rady Miasta Bochnia w okręgu nr 4.

Kolejny raz pójdziemy do urn wyborczych, aby wybrać radnych miasta i gospodarza Bochni, ale kogo wybrać? Czy starszego kandydata, czy może postawić na młodych? Wydaje się, że złotym środkiem będzie wybranie osoby w wieku średnim, która łączy w sobie przedsiębiorczość, doświadczenie zawodowe i społeczne. W Bochni chcemy zmian na lepsze, aby Bochnia odżyła, aby była miastem tętniącym życiem – powiedział Stefan Weigel-Milleret zachęcając do głosowania na Martę Mrzygłód.

Zrobił też nawiązanie do ubiegającego się o urząd burmistrza kandydata Marka Rudnika: – Oto polityk, wieloletni działacz powiatu, startuje na stanowisko burmistrza, a nasz burmistrz startuje do powiatu. Czy to jest „nowa twarz”? Przecież to jest zamiana tylko stołkami i wszystko zostaje po staremu, a zwłaszcza układy zostają po staremu.

Jedyny ład, który ma sens, to boży ład

Z kolei do kwestii światopoglądowych i polityki krajowej nawiązała Elżbieta Weigel-Milleret, kandydatka w okręgu nr 1.

Zdecydowała się kandydować do Rady Miasta Bochnia, ponieważ mam już dosyć wszelkiej władzy, czy to władzy państwowej, czy samorządowej, która swoimi zarządzeniami nakłada na ludzi ciężary trudne do uniesienia, która coraz bardziej ogranicza nam wolność, a przede wszystkim niszczy nasze tradycyjne, katolickie wartości stanowiące podstawę naszej tożsamości, kultury i cywilizacji – mówiła Elżbieta Weigel-Milleret.

Władze lokalne niestety również uczestniczą w tym procesie wdrażając bardzo szczegółowo opracowane i celowo zaplanowane ogólnoświatowe bardzo rewolucyjne pomysły znane jako Nowy Ład, Zielony Ład, ostatnio Polski Ład, a może za chwilę jakiś inny „ład”, ale na pewno nie jest to i nigdy nie będzie żaden ład tylko co najwyżej nieład i bezład godzący w godność oraz dobro człowieka – stwierdziła Elżbieta Weigel-Milleret.

My jako KW Stowarzyszenie Bocheńskie reprezentujemy jedyny ład, który ma sens, oparty na prawdzie i normalności, a mianowicie boży ład. Jedyne mądre zarządzanie miastem to zarządzanie oparte na katolickich wartościach i bożym prawie. Będziemy wspierać wolność, własność, sprawiedliwość, uczciwość, pracowitość i przedsiębiorczość. Natomiast będziemy się stanowczo przeciwstawiać wszelkim układom, przekrętom, kłamstwom, próbom ograniczania nam wolności, nadmiernym obciążeniom finansowym, wszelkim bezprawnym rozporządzeniom oraz antykatolickim, bezbożnym, nienormalnym, zagrażającym życiu i rodzinie demagogiom i ideologiom dodała Elżbieta Weigel-Milleret.

Na koniec konferencji prasowej Marta Mrzygłód pokazała czekoladki z solą, które kandydaci rozdali mieszkańcom. – Na soli śpimy i ta sól musi być reaktywowana w kontekście turystycznym i uzdrowiskowym. Dlatego dzisiaj podzielimy się z mieszkańcami taką słodkością promując marki lokalne – powiedziała Marta Mrzygłód.

Na listach KW Stowarzyszenie Bocheńskie do Rady Miasta Bochnia są 22 osoby: 12 kobiet i 10 mężczyzn.

Kandydaci do Rady Miasta Bochnia – KW Stowarzyszenie Bocheńskie

Okręg wyborczy nr 1:

 1. Elżbieta Weigel-Milleret (54 l.)
 2. Szczepan Węgrzyn (48 l.)
 3. Maria Nowak (71 l.)
 4. Dariusz Kapcia (37 l.)
 5. Marta Bartnikowska (50 l.)

Okręg wyborczy nr 2:

 1. Marcin Bartnikowski (45 l.)
 2. Hanna Bartyzel-Stompór (44 l.)
 3. Milena Strzelec (30 l.)
 4. Kacper Węgrzyn (21 l.)
 5. Zuzanna Kasprzyk (20 l.)

Okręg wyborczy nr 3:

 1. Marta Mrzygłód (45 l.)
 2. Piotr Mroczek (42 l.)
 3. Sabina Nowak (45 l.)
 4. Grzegorz Wszołek (41 l.)
 5. Elżbieta Krajcarz (20 l.)

Okręg wyborczy nr 4:

 1. Stefan Weigel-Milleret (69 l.)
 2. Antonina Bajda (58 l.)
 3. Jagoda Stompór-Świderska (55 l.)
 4. Marta Pięta (56 l.)
 5. Stanisław Kurzywilk (48 l.)
 6. Dominik Wójcik (36 l.)
 7. Daniel Biega (52 l.)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia