14-letni Artur z Rzezawy potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy

-

W najbliższą niedzielę na dożynkach w Nieszkowicach Małych wolontariusze kwestować będą na rzecz Artura. Spotkacie ich także tydzień później na Pożegnaniu Lata w Rzezawie. Pomóc można także poprzez portal Zrzutka.pl.

Artur w lipcu tego roku skończył 14 lat. Dwa miesiące wcześniej został przyjęty na oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie z bardzo wysoką gorączką i towarzyszącymi dreszczami, która trwała ponad 20 dni.

Po rekonsultacji hematologicznej wykonano punkcję szpiku – stwierdzono cechy hemofagocytozy. Po licznych badaniach na rodzinę spadła fatalna wiadomość i diagnoza: Artur choruje na bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę – „zespół hemofagocytowy” związany z zakażeniem o nieznanej etiologii.

Wystąpiły problemy reumatologiczne i immunologiczne. Obecnie Artur ma powiększoną wątrobę, śledzionę oraz nerki. Dlatego bardzo potrzebuje Waszej pomocy w zbiórce pieniędzy na dalsze leczenie, rehabilitację i wykonanie kosztownych paneli genetycznych.

Niestety, choroby nie można wyleczyć. Ale można ją „uśpić”. Warto w tym pomóc. Z pomocą poniższego widgetu możecie przekazać dowolną kwotę – pamiętajcie, KAŻDA złotówka się liczy!

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X