R e k l a m a

Wójt Marek Bzdek pozwał konkurenta w trybie wyborczym. Jest postanowienie sądu

-

Po zorganizowanej tydzień temu konferencji prasowej, na której kandydujący na stanowisko wójta gminy Bochnia Jan Truś mówił o zarobkach władz gminy Bochnia, obecny gospodarz gminy Marek Bzdek pozwał konkurenta w trybie wyborczym. Jest już nieprawomocne postanowienie sądu, druga strona zapowiada odwołanie.

Nieścisłości w wypowiedziach kandydata na wójta mają dotyczyć kwot wynagrodzeń zastępcy wójta oraz skarbnika. Jan Truś powołał się na ich oświadczenia majątkowe, ale strona skarżąca wskazała, że w tych dwóch przypadkach wpisane zostały kwoty obejmujące również wynagrodzenia współmałżonków – dlatego były one duże i dlatego nieuprawnione było stawianie wójtowi na tej podstawie zarzutu rozrzutności.

Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał argumenty strony skarżącej i nakazał Janowi Trusiowi przeproszenie wójta Marka Bzdeka za to, że „wprowadzając wyborców w błąd naruszył jego dobra osobiste”. Z postanowienia wynika, że przeprosiny mają być opublikowane w mediach, które relacjonowały konferencję (m.in. w Bochnianin.pl) oraz na profilu facebookowym kandydata. Jan Truś miałby też w ciągu tygodnia od uprawomocnienia się wyroku wpłacić 5 tys. zł na Fundację Sarigato, która zaopatruje w karmę schroniska dla psów (wpłata ma mieć sprecyzowany cel na schronisko w Borku).

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Jana Trusia przed sądem reprezentuje pełnomocnik. Strona zapowiada złożenie odwołania.

Wójt Marek Bzdek poinformował o postanowieniu sądu w mediach społecznościowych, komentując: – Do tej pory nie dementowałem tych słów, jak również nie wydawałem w tej sprawie żadnych oświadczeń prostujących. Stwierdziłem, że wobec tak poważnych zarzutów stanowisko w sprawie powinien zająć sąd. (…) Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał rozstrzygnięcie, w którym potwierdził, że przedstawione przez pana Jana Trusia dane podczas konferencji prasowej są nieprawdziwe (…). Zasądzona kwota na rzecz schroniska, cieszy mnie tym bardziej, że sam adoptowałem z niego 2 koty i staram się wspierać jego działalność.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia