R e k l a m a

Bochnia. Ogłoszono przetarg na nowy budynek na os. Niepodległości

-

Magistrat ogłosił przetarg na budowę wielofunkcyjnego budynku usług społecznych na terenie osiedla Niepodległości w Bochni. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 4 kwietnia.

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy w miejscu budynku, w którym kiedyś swoją siedzibę miało Miejskie Przedszkole nr 2 urzędnicy chcą wybudować obiekt spełniający trzy funkcje: przedszkole, ośrodek zdrowia i świetlica dla seniorów.

O pomyśle rozmawiano kilka tygodni temu na spotkaniu zorganizowanym w magistracie – szerzej pisaliśmy o tym w publikacji pt. „Rozmawiano o nowym budynku na os. Niepodległości. Mieszkańcy pełni obaw o dojazd – WIZUALIZACJE”. Uwagi mieszkańców dotyczyły wtedy przede wszystkim kwestii dojazdu do nowego obiektu przebiegającego wzdłuż bloku przy ul. Legionów Polskich 6. W rozmowie z Bochnianin.pl Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w Urzędzie Miasta Bochnia, zapewnił, że na czas budowy wykonawca będzie musiał zadbać o dojazd dla mieszkańców. Wyjaśnił też, że nad docelowym dojazdem urzędnicy będą jeszcze pracować.

Przetarg obejmuje:

  • rozbiórkę istniejącego budynku dawnego przedszkola zlokalizowanego na działce nr 7546/44 w Bochni wraz z wewnętrznymi instalacjami wod-kan, gaz, co, instalacją elektryczną wraz z zewnętrznymi częściami kanalizacji sanitarnej, deszczowej, przyłącza ciepłowniczego, oświetlenia zewnętrznego wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki oraz pozostałościami istniejącego wyposażenia budynku;
  • budowę budynku wielofunkcyjnego mieszczącego przedszkole miejskie, świetlicę dla seniorów oraz gabinety lekarskie wraz z wewnętrznymi instalacjami: wody, kanalizacji sanitarnej, c.o., wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznych i słaboprądowych;
  • budowę zewnętrznych instalacji: kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji elektrycznych, budowa przyłącza wody na działce nr ew.: 7546/44 przy ul. Legionów Polskich w Bochni.

Czas na wykonanie inwestycji określono na 16 miesięcy.

Na realizację tego przedsięwzięcia miasto pozyskało 8 mln zł dotacji z Polskiego Ładu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia