R e k l a m a

Bochnia. Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych na Uzborni – ZDJĘCIA

-

Zespół Pieśni i Tańca Łapanowianie oraz Kapela Ludowa Siemiechowanie to zwycięzcy tegorocznego Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych, który już po czwarty odbył się w Bochni.

Słoneczne niedzielne popołudnie w Amfiteatrze upłynęło przy skocznych dźwiękach muzyki ludowej, tańcach, kabaretach w wykonaniu zespołów, kapel i grup z całej Małopolski.

Przybyłych na Przegląd przywitał starosta bocheński Adam Korta wspólnie z organizatorem Kazimierzem Sady – dyrektorem Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego. Obecny był także radny małopolskiego sejmiku Stanisław Bukowiec (województwo małopolskie było głównym sponsorem imprezy).

W tym roku jury w składzie Sara Rynowska (przewodnicząca) Katarzyna Sidor – Serwinowska i Justyna Chmielek-Korbut, musiało wybrać spośród jedenastu zespołów. W Przeglądzie wzięli udział Artyści z Ptaszkowa, Siemiechowa, Łękawki, Łapanowa, Łąkty Górnej, Witanowic, Zakliczyna, Łysej Góry i Mikluszowic. Część z nich to już stali bywalcy, ale w tym roku pojawiło się również wiele nowych zespołów jak Iskra z Mikluszowic czy Rzęzaki z Zakliczyna (ci ostatni przybyli z mocnym fanklubem i transparentami).

Poniżej lista zwycięzców:

W kategorii Kapele

I miejsce otrzymała Kapela Ludowa „Siemiechowianie”
II miejsce otrzymała Kapela Ludowa „Łapanowianie”
III miejsce otrzymała Kapela „Rzęzak”

W kategorii Zespoły

I miejsce otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”
II miejsce otrzymał Zespół „Echo Jaworza”
III miejsce Grupa teatralna przy OSP Łysa Góra

Wyróżnienia powędrowały do:

I wyróżnienie – Zespół Regionalny „Łąkta”
II wyróżnienie – Zespół Śpiewaczy „Siemiechowianie”
III wyróżnienie – Zespół „Wesołe Gosposie”

Tegorocznemu Przeglądowi towarzyszył Jarmark Regionalny oraz zbiórka środków na rehabilitację jednego z podopiecznych Fundacji Auxilium, Jakuba Surmy.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia oraz Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i świetną zabawę. Podziękowania składają również Strażakom Ochotnikom z Chodenic, oraz KGW Łazy, KGW Muchówka, KGW Grabie, KGW Łąkta Dolna jak również Artystkom z Gminy Rzezawa i Gospodarstwu Piasecznemu Bartkowa Barć.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia