R e k l a m a

Briefing Reaktora B7 o kulturze w Bochni – WIDEO

-

– W naszym myśleniu i działaniu kultura, obok przedsiębiorczości, jest jedną z głównych podstaw rozwoju społeczności lokalnej – podkreślił podczas dzisiejszego briefingu prasowego Wojciech Woźniczka, kandydat na burmistrza z komitetu „Reaktor B7 Inspirujemy zmiany”.

– Mam nadzieję, że przyzwyczailiśmy państwa do tego, że nasze propozycje są kompletne i kierują się perspektywicznym myśleniem. Przykładem niech będą nasze propozycje dla układu komunikacyjnego centrum miasta, gdzie oprócz zagospodarowania placu Floris dla dodatkowych miejsc parkingowych, proponujemy też budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Floris i Kościuszki. Tak samo w dziedzinie kultury to będzie prezentowane. Zależy nam nie tylko na tym jak dojechać do centrum miasta i gdzie zaparkować, ale też po co dojechać do centrum miasta – mówił Wojciech Woźniczka.

– Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że w Bochni tak samo jak w sporcie i rekreacji od wielu lat mamy do czynienia z wieloma osobami, z wieloma mieszkańcami, którzy działają w takich dziedzinach jak muzyka, jak teatr, jak taniec, jak fotografia, jak plastyka i wiele innych dziedzin i w ich codziennej działalności największymi bolączkami jest zaplecze lokalowe oraz środki na bieżącą działalność. Z tego myślenia wynika nasza koncepcja, którą nazwaliśmy Oś Kultury – koncepcja ta zakłada nowe zagospodarowanie placu Okulickiego i terenów przyległych do Miejskiego Domu Kultury. W ramach tej koncepcji, tych działań, chcemy nie dość, że osiągnąć nowe miejsca parkingowe, to również chcemy żeby miasto pozyskało nową funkcję koncertowo-wystawienniczą zarówno w wersji plenerowej jak i w ramach obiektu – dodał.

Podczas spotkania z dziennikarzami głos zabrała także dwójka kandydatów, którzy o mandat radnego ubiegają się w okręgu nr 1 (Śródmieście) – menadżerka kultury i sportu Luiza Sawicka-Hofstede oraz architekt Maksymilian Kobiela.

– Uważamy, że kultura w naszym mieście jest bardzo niedoceniana (…). Chcielibyśmy zaproponować państwu atrakcyjną ofertę kulturalną, w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, która będzie ciekawa i bardzo przemyślana, żeby nie tak jak do tej pory skakać z kwiatka na kwiatek – powiedziała Luiza Sawicka-Hofstede. – Mamy też pomysł jak kulturę finansować, ponieważ na co dzień pracujemy w organizacjach pozarządowych, które korzystają z zaplecza finansowego oferowanego np. przez ministerstwo kultury lub NCK [Narodowe Centrum Kultury – przyp. red.]. Wiemy, że nasze miejskie instytucje również mogłyby z takiego zaplecza finansowego korzystać – dodała.

Z kolei architekt Maksymilian Kobiela mówił o pomyśle zagospodarowania placu Okulickiego na tereny zielone, które umożliwiałyby i zachęcały do korzystania z nich znacznie bardziej niż dzieje się obecnie oraz pobliskiego obszaru sąsiadującego z Miejskim Domem Kultury, rysując wizję rozbudowy MDK z podziemnymi miejscami parkingowymi.

– Deszcz, nie deszcz – idźcie na wybory! – podsumował z uśmiechem Wojciech Woźniczka, robiąc oczywistą aluzję do aury, która towarzyszyła krótkiemu spotkaniu z dziennikarzami. – Jak widzicie mamy propozycje, mamy ludzi, mamy energię, mamy zapał żeby to zrobić. 7 kwietnia możecie nas poprzeć, sprawy mogą iść do przodu, pozostaje tylko zaapelować: głosujcie na Reaktor B7 Inspirujemy zmiany – zakończył kandydat na burmistrza.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia