R e k l a m a

Koalicja Obywatelska zawiadomiła policję o serii dewastacji materiałów wyborczych Magdaleny Łacnej

-

Sztab wyborczy Magdaleny Łacnej (Koalicja Obywatelska) poinformował dziś o „serii incydentów, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu na terenie Bochni, dotyczących dewastacji materiałów wyborczych promujących kandydaturę Pani Magdaleny Łacnej na burmistrza Bochni”. Jak przekazano, sprawę zgłoszono już na policję.

– Niestety, dochodziło do systematycznego niszczenia i usuwania plakatów umieszczanych na opłaconych słupach oświetleniowych i banerów na ogrodzeniach, które były ważnym elementem naszej kampanii wyborczej. Takie akty wandalizmu nie tylko szkodzą naszej kandydatce, ale również naruszają zasady demokracji oraz porozumienia społecznego, które stanowią fundament naszego społeczeństwa – czytamy w oficjalnym komunikacie sztabu. – W demokratycznym społeczeństwie każdy kandydat powinien mieć równe szanse na przekazanie swoich propozycji i przyciągnięcie uwagi wyborców. Niestety, działania tych, którzy dopuszczają się dewastacji materiałów wyborczych, zakłócają ten proces i naruszają zasady uczciwej rywalizacji politycznej.

W oświadczeniu Koalicja Obywatelska „stanowczo potępia tego rodzaju działania”: – Wzywamy wszystkich do poszanowania zasad demokracji i uczciwej rywalizacji. (…) Apelujemy o wsparcie w utrzymaniu atmosfery wzajemnego szacunku i otwartej dyskusji w trakcie trwającej kampanii wyborczej.

– Zgłosiliśmy te incydenty odpowiednim organom ścigania, aby podjęły niezbędne środki w celu wyjaśnienia sprawy i ukarania sprawców – dodano.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia