R e k l a m a

Ręczna: Wygrana MOSiR, zespół w końcówce odwrócił losy spotkania

-

Występująca w II lidze drużyna MOSiR Bochnia wygrała w sobotę na własnym parkiecie z UKS SMS Wybicki Kielce, odwracający losy pojedynku w końcówce meczu.

– Drużyna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni przystąpiła do meczu w pełni zmotywowana. Bardzo dokładnie wykonując wskazówki przedmeczowe sztabu szkoleniowego – relacjonuje kierownik drużyny Maciej Haber. – Do 11 minuty nie było wyraźnej przewagi żadnego z zespołów. 11 minuta była też momentem, w którym odnotowaliśmy remis 8:8. Od tego momentu drużyna gości zdobyła nieznaczną przewagę jedno, dwubramkową. Na przerwę schodziliśmy z dwupunktową stratą do przeciwnika. Druga część spotkania – w 33 minucie doprowadziliśmy do remisu 24:24. Jednak od tego momentu przewaga drużyny gości dochodziła nawet do 4 bramek. Młody zespół MOSiR Bochni nie tracił jednak koncentracji. Stosowaliśmy różne systemy obrony. Decydującym momentem wydaje się 52 minuta, w której to najskuteczniejszy zawodnik gości Konrad Ciołak nie zdołał pokonać z rzutu karnego Patryka Rolewicza, a zdobyta w odpowiedzi przez nas bramka, doprowadziła do remisu. Zespół dostał wiatru w żagle i zakończył mecz wiktorią 40:39!

– Trzeba pochwalić zespół za to, że walczył do końca ambitnie. Starał się zrealizować plan i dokonał tego w końcówce dzięki swojej ambicji,determinacji i mądrości – dodaje II trener Ryszard Tabor. – Bardzo dobra postawa Macieja Grecha, Bartosza Kołodzieja (prowadzenie gry) i istotne interwencje Patryka Rolewicza w bramce. Zespół przechylił szalę na swoją stronę i za tę postawę zasłużył na pochwałę.

MOSiR Bochnia – UKS SMS Wybicki Kielce 40:39 (21:23)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Marek Gondek, Bartosz Batko 5, Kacper Zając, Bartosz Kokoszka, Bartłomiej Jonak 3, Pabian Oskar 4, Karol Cichoń 2, Bartosz Kołodziej 7, Karol Kasprzyk 5, Maciej Grech 12, Patryk Rolewicz, Olaf Budyś 2, Jakub Pieprzyca oraz Kacper Kluz, Dominik Norek, Aleksander Paluch.

Trenerzy Łukasz Gicala i Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wybicki Kielce: Wiktor Wotliński, Krzysztof Bernacki, Jakub Nowakowski, Bartłomiej Pawlikowski, Kacper Dziedzic 1, Szymon Molga, Damian Pięta 3, Jan Rząca 5, Piotr Kaczmarczyk 8, Jakub Baluk 6, Konrad Ciołak 15, Kamil Klim 1 oraz Michał Stec.

Zawodnik MOSiR Bochnia na 1 miejscu w klasyfikacji strzelców!

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców (na 238 sklasyfikowanych) znajduje się zawodnik MOSiR Bochnia Maciej Grech ze 178 bramkami! Maciej prowadzi w rankingu od początku sezonu. Gorąco mu kibicujemy, by przekroczył magiczne 200 bramek!

6 kwietnia w Zabrzu

Za dwa tygodnie 20 kolejkę MOSiR Bochnia rozegra na wyjeździe z UKS 31 Rokitnica Zabrze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia