R e k l a m a

Bochnia. Chcą wyjaśnień: czy to radny powiatowy został złapany na jeździe po pijanemu? – WIDEO

-

Działacze komitetu KBC Nowa Nadzieja zwołali dziś briefing prasowy, na którym wprost zasugerowali, że incydent z pijanym kierowcą (prawie 3 promile) z zeszłego tygodnia dotyczy radnego powiatowego z Bochni, który startuje także w obecnych wyborach. Wezwali do zajęcia stanowiska w tej sprawie liderów komitetu Wspólna Droga.

Jak wynika z relacji przedstawicieli „Nowej Nadziei”, postanowili oni zweryfikować plotki krążące od kilku dni po Bochni. – Zadaliśmy pytanie i przedstawiciel powiatowej policji nie mógł potwierdzić, ale też nie zaprzeczył, że zdarzenie spowodował aktualny członek rady powiatu bocheńskiego. Na kolejne nasze pytanie przedstawiciel komendy powiatowej przedstawiciel komendy powiatowej policji w Bochni nie potwierdził, ale też nie mógł zaprzeczyć, że tenże radny aktualnie kandyduje na kolejną kadencję rady powiatu bocheńskiego z listy komitetu Wspólna Droga – relacjonował Piotr Bartyzel.

– Czy osoba zaufania publicznego jaką jest radny powiatowy może sobie pozwolić na tego typu niejasności? Czy komitet może tuszować tę sprawę w sposób haniebny, okłamując swoich wyborców. I przede wszystkim czy my, wyborcy, możemy być w ten sposób okłamywani i czy sprawa może być tuszowana, zamiatana pod dywan? – pytał Artur Gondek.

– Wzywamy liderów listy Wspólna Droga – pana wicestarostę Ryszarda Drożdżaka, pana radnego Rafała Rudkę, pana radnego Józefa Słoninę, pana Tadeusza Kozioła, a w szczególności liderkę listy panią Anię Wojakiewicz, która tego feralnego dnia obchodziła swoje urodziny: zachowajcie się zgodnie z zasadami honoru. Bo przecież nie chcemy, żeby „wspólna droga” wyglądała w ten sposób… – zakończył Radosław Macoń, wykonując ręką gest „węża”. – Czekamy na odpowiedź komitetu Wspólna Droga – dorzucił.

Przedstawiciele KBC Nowa Nadzieja zapowiedzieli też, że w przypadku braku reakcji ze strony Wspólnej Drogi, w piątek zorganizują kolejną konferencję prasową dotyczącą tej sprawy.

Podczas briefingu przypomniano, że w 2022 roku w Polsce pijani kierowcy spowodowali 1415 wypadków, w wyniku których zginęło 172 osoby, 1690 odniosło rany.

AKTUALIZACJA: 🔴 Jest reakcja komitetu oraz samego radnego ws. incydentu sprzed tygodnia – OŚWIADCZENIA

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia