R e k l a m a

Jest reakcja komitetu oraz samego radnego ws. incydentu sprzed tygodnia – OŚWIADCZENIA

-

Radny powiatu bocheńskiego Bogdan Szymczyk wydał oświadczenie, w którym potwierdza, że został zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. – To zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne i nie ma usprawiedliwienia dla moich działań – przyznaje i przeprasza.

Swój odrębny komunikat wydał także komitet Wspólna Droga, na listach wyborczych którego znajduje się ten kandydat. Potępiono jego zachowanie oraz podkreślono, że „stoi ono w jawnej sprzeczności z naszymi wartościami wobec osób pełniących lub aspirujących do pełnienia funkcji publicznych”.

W oświadczeniu skrytykowano jednocześnie formę dzisiejszego briefingu prasowego komitetu KBC Nowa Nadzieja:

– Próby wykorzystywania karygodnego incydentu do celów politycznych mających na celu dyskredytowanie innych kandydatów z naszej listy jest haniebne. Wzywamy konkurencyjny komitet do racjonalnego postępowania w tym zakresie. W przeciwnym wypadku poczynimy działania zmierzające do wytoczenia procesu sądowego w trybie wyborczym.

Sam Bogdan Szymczyk zwrócił się do swoich wyborców o przekazanie głosów na innych kandydatów Wspólnej Drogi i zadeklarował, że nawet gdyby zdobył mandat radnego – nie przyjmie go.

Odręcznie podpisane oświadczenia przesłane do naszej redakcji publikujemy poniżej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc